Autor: AP PHOTO Hiszpania - Francja

Walka o finał

Hiszpania - Francja wynik. Zapis relacji na żywo

2024-07-09 22:56

Reprezentacja Hiszpanii zrobiła przedostatni krok do tego, aby po raz czwarty w historii sięgnąć po mistrzostwo Europy! La Furia Roja w półfinale Euro 2024 pokonała Francję 2:1, choć to Trójkolorowi jako pierwsi zdobyli bramkę. Hiszpanie błyskawicznie odrobili straty, a ozdobą meczu było trafienie Lamine Yamala, który najprawdopodobniej zdobył najpiękniejszą bramkę tegorocznych mistrzostw!

Hiszpania - Francja 2:1 (2:1)

Bramki: Yamal 21', Kounde 25' (s.) - Kolo Muani 8'

Żółte kartki: Navas, Yamal - Tchouameni, Camavinga

Hiszpania: Simon - Navas (58. Vivian), Nacho, Laporte, Cucurella - Rodri, Ruiz - Yamal (93. Torres), Olmo (76. Oyarzabal), Williams (93. Zubimendi) - Morata (76. Merino)

Francja: Maignan - Kounde, Upamecano, Saliba. Hernandez - Kante (62. Griezmann), Tchouameni, Rabiot (62. Camavinga) - Dembele (79. Giroud), Kolo Muani (62. Barcola), Mbappe

Witamy w relacji na żywo z meczu Hiszpania - Francja. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 21:00. Bądźcie z nami!

Dobry wieczór! Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego półfinału Euro 2024! Hiszpania zmierzy się z Francją.

Z jednej strony można się cieszyć, że na mistrzostwach Europy zostały najważniejsze spotkania, a z drugiej nieco smucić, bo turniej błyskawicznie zbliża się do końca. Ale jeśli ma się coś jeszcze wydarzyć, niech dzieje się wiele już dzisiaj! Rywalizacja Hiszpanii z Francją zapowiada się na niebywale ciekawe.

Na razie więcej pochwał zbierała kadra Hiszpanów. La Furia Roja we wszystkich dotychczasowych meczach grała efektownie i co najważniejsze, efektywnie. Sporo zdobytych bramek, ofensywny styl gry i idące za tym wyniki. Czyli w piłce połączenie idealne.

Nieco po drugiej stronie barykady są Trójkolorowi. Wicemistrzowie świata zawodzili dotychczas w każdym meczu. Ich gra była mocno krytykowana, jednak Francuzi bronią się wynikami, bo znów grają o medale wielkiej imprezy. Który styl okaże się bardziej skuteczny? Przekonamy się niebawem.

Obie drużyny są już na murawie. Czas na hymny, a następnie pierwszy gwizdek w spotkaniu!

Zaczynamy!

3'

Ruiz znalazł się w polu karnym Francji. Próbował znaleźć Yamala po drugiej stronie bramki. Zagrał nieco za mocno, żeby skrzydłowy Barcelony doszedł do podania.

5'

Dośrodkowanie Yamala i strzał głową Ruiza. Pomocnik uderzał z dwóch metrów, ale nie trafił w bramkę!

8'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Randal Kolo Muani!

Ależ to się zaczyna dla Trójkolorowych! Świetne dośrodkowanie Mbappe na piąty metr, gdzie znalazł się Kolo Muani. Napastnik przymierzył idealnie i Francja prowadzi!

12'

Hiszpanie jakby od razu wrzucili wyższy bieg. Spychają rywali do obrony, a Francja broni się 30 metrów od swojej bramki.

14'

Navas z żółtą kartką. Rabiot ostro potraktowany przez rywala.

17'

Choć to Hiszpania częściej jest przy piłce i stara się spychać Francję do defensywy, Trójkolorowi jakby zupełnie nie przejmują się tym faktem. Ich sposobem na grę, a przynajmniej tak wygląda to po pierwszym kwadransie, są szybkie kontry rozgrywane skrzydłami.

19'

Świetnie Francuzi wykorzystują miejsce, które zostawia im Hiszpania. Znów akcję napędził Mbappe. Kapitan Francji oddał strzał, a ten został zablokowany.

21'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Lamine Yamal!

Co za strzał, co za gol 16-latka! Piękne uderzenie z dystansu wychowanka Barcelony! Coś cudownego, co zrobił ten młodzian!

24'

Hiszpania wróciła do tego, co grała przed stratą gola. Spokojne rozgrywanie piłki na połowie rywala i jedno przyspieszające podanie, która napędza akcję.

25'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jules Kounde z bramką samobójczą!

Co za odpowiedź Hiszpanów! Błyskawicznie zdobyli dwie bramki. Olmo zakręcił obrońcami Francji, oddał strzał, a Kounde niefortunnie wybijał piłkę i trafił do własnej bramki.

28'

Mecz nabrał niebywałego tempa! Teraz to Francuzi rzucili się do ataku i Hiszpania broni się we własnym polu karnym.

31'

Tłoczno zrobiło się na linii pola karnego. Williams próbował przechytrzyć trzech obrońców Francji, zagrał do Moraty. Ten ostatecznie musiał ustąpić defensorom Trójkolorowych i stracił piłkę.

35'

Hernandez dość ostro potraktował Yamala. Sędzia nie pokazał jednak Francuzowi żółtej kartki.

36'

Ruiz dostał podanie na siedemnastym metrze. Przyjął piłkę i oddał strzał. Kante zablokował uderzenie.

39'

Kolejne dośrodkowania lądują w polu karnym Hiszpanów. Ci jak na razie radzą sobie z nimi bardzo dobrze i wybijają piłki.

43'

Nieco spokojniejsze minuty za nami. Hiszpania rozgrywa piłkę, stara się budować kolejne ataki pozycyjne.

45'

O dwie minuty sędzia przedłużył pierwszą połowę.

Koniec pierwszej połowy!

Pierwsze pół godziny to była prawdziwa "jazda bez trzymanki". Kapitalne tempo, dramaturgia i piękna bramka Yamala. Oby po przerwie tempo nie zwolniło!

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

47'

Maignan zaryzykował i to bardzo. Wyszedł 30 metrów od własnej bramki i udało mu się przeciąć podanie do Williamsa.

50'

Płaskie dośrodkowanie Cucurelli. Morata próbował oddać strzał. Został uprzedzony przez Salibę.

52'

Najpierw przeciągnięte dośrodkowanie Mbappe, a następnie zbyt głębokie wstrzelenie piłki przez Dembele i ostatecznie Simon z interwencją.

53'

Tchouameni doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Uderzył wprost w dobrze ustawionego Simona.

56'

Williams ścigał się z Kounde. Gdyby Hiszpan miał jeszcze z 10 metrów wolnej przestrzeni, wyprzedziłby obrońcę. Na szczęście dla Kounde, mógł zagrać do bramkarza.

60'

Niebezpieczne zagranie Dembele. Skrzydłowy wstrzeliwał piłkę prawię spod linii końcowej i interweniować musiał Simon.

63'

Niebezpiecznie zrobiło się po rzucie rożnym dla Francji. Upamecano doszedł do strzału głową. Piłka za mocno odbiła się jednak od murawy i przeszła nad poprzeczką po skozłowaniu.

67'

Protestują Francuzi sugerując, że Dembele był faulowany przez rywali. Gwizdek sędziego milczy.

70'

Hiszpania stara się nieco uspokajać tempo rywalizacji i rzadziej niż w pierwszej połowie przyspiesza akcje. Francja za to próbuje mknąć skrzydłami w kontratakach.

74'

Nawet w sytuacjach, gdy Hiszpania ma szansę ruszyć nieco szybciej, stara się zwalniać grę. Francuzi natomiast wciąż nie mogą się przebić przez obronę rywali.

76'

Hernandez! Pogubili się nieco Hiszpanie we własnym polu karnym. Piłka doszła do Hernandeza, który nie trafił w bramkę z piętnastu metrów.

80'

Francja nieustannie próbuje przebić się skrzydłami. Teraz starał się to zrobić Barcola. Nacho zablokował jego dośrodkowanie.

82'

Potężne uderzenie Yamala z dystansu. Tym razem zabrakło precyzji, ale do pełni szczęścia brakowało niewiele.

83'

Niebezpieczne zderzenie Laporte'a z Giroud. Hiszpański obrońca padł na murawę i wydaje się, że krwawi z nosa.

86'

Indywidualna akcja Mbappe. Wpadł w pole karne i miał nawet sporo miejsca, żeby dobrze przymierzyć z trzynastu metrów. Fatalnie przestrzelił.

89'

Camavinga z żółtą kartką za faul na Cucurellli. Aż cała ławka Hiszpanów poderwała się po zagraniu Francuza.

90+1

Yamal intencjonalnie zatrzymał kontratak Francji faulem i zobaczył żółtą kartkę.

90+5

Griezmann jeszcze ze strzałem głową. Wysoko nad bramką.

KONIEC MECZU!

Hiszpania po raz piąty w finale mistrzostw Europy! I trzeba chyba stwierdzić, że w pełni zasłużenie.

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl. Dobranoc!