Autor: Cyfrasport Polska - Turcja Relacja NA ŻYWO. WYNIK ostatniego meczu Polaków przed Euro 2024 10.06.2024

Ostatni sparing przed Euro

Polska wygrała z Turcją, ale okupiła to kontuzjami Lewandowskiego i Świderskiego! Dramatyczny mecz przed Euro 2024

2024-06-10 22:39

Polska zagra dziś z Turcją w ostatnim meczu towarzyskim przed Euro 2024. Zapraszamy na relację na żywo na sport.se.pl! Polacy już jutro udadzą się do Niemiec, ale dzisiaj wieczorem ich skupienie jest na spotkaniu z Turcją. Podbudowani pewnym zwycięstwem 3:1 z Ukrainą piłkarze Michała Probierza powalczą o kolejny korzystny wynik przed mistrzostwami Europy. Początek meczu na PGE Narodowym o 20:45!

Polska - Turcja 2:1 (1:0)

Bramki: Świderski (12'), Zalewski (90') - Yilmaz (77')

Kartki: Salamon, Slisz - Yilmaz, Kokcu

Polska: Wojciech Szczęsny - Paweł Dawidowicz (46', Bartosz Salamon), Jan Bednarek, Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Bartosz Slisz (78', Damian Szymański), Jakub Piotrowski (46', Sebastian Szymański), Nicola Zalewski - Piotr Zieliński (46', Jakub Moder) - Robert Lewandowski (33', Kacper Urbański), Karol Świderski (19', Krzysztof Piątek)

Turcja: Gunok - Muldur, Akaydin, Bardakci, Ayhan (61', Demiral) - Calhanoglu (71', Yildiz), Kokcu, Ozcan (61', Yokuslu) - Akturkoglu (82', Tosun), Kilicsoy (46', Yilmaz), Kahveci (46', Guler)

Na żywo

Polska - Turcja

90+3'

KONIEC MECZU! Polska wygrywa z Turcją przed Euro 2024, kadra Probierza dalej niepokonana!

90+1'

Sędziowie doliczyli 3 minuty!

Sebastian Szymański kapitalnie zagrał wysoką piłkę do Zalewskiego na lewe skrzydło, ten już przyjęciem zgubił rywala, po czym ściął do środka i z linii pola karnego pokonał bramkarza!

90'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! NICOLA ZALEWSKI!

88'

Świetny powrót Zalewskiego, w ostatniej chwili ubiegł Gulera!

87'

Urbański kapitalnie dograł do Piątka, ale ten przegrał w sytuacji sam na sam z tureckim bramkarzem!

85'

Damian Szymański ucierpiał w starciu z rywalem w tureckim polu karnym, na szczęście wstał o własnych siłach.

82'

Ostatnia zmiana w Turcji - Tosun za Akturkoglu.

79'

CO ZA SZCZĘŚCIE POLAKÓW! Szczęsny wybiegł pod linię boczną, by przeciąć piłkę i udało mu się powstrzymać jednego rywala, ale do piłki dopadł drugi Turek, który uderzył na pustą bramkę, jednak trafił w poprzeczkę od góry.

78'

Damian Szymański wszedł za Slisza.

78'

Akcja bramkowa Turków zaczęła się od straty Szymańskiego pod presją rywali na własnej połowie.

77'

GOOOOL. Yilmaz strzelił z linii pola karnego, piłka odbiła się od nogi Salamona i zaskoczyła Szczęsnego.

76'

Żółta kartka dla Kokcu za stempel na Sliszu.

74'

Dwie ofiarne interwencje Kiwiora w polu karnym! Uratował Polskę!

71'

Yildiz wszedł za Calhanoglu.

71'

Świetny strzał Kokcu z dystansu, ale Szczęsny odbił piłkę!

70'

Szczęsny odbił piłkę przed siebie po strzale Gulera, ale na szczęście nikt jej nie dobił!

69'

Kolejna udana interwencja Salamona.

67'

Ale okazję miał Urbański! Był sam na sam z bramkarzem po świetnej akcji Polaków, ale uderzył w niego!

67'

Żółta kartka dla Slisza.

63'

Kolejna dobra interwencja Szczęsnego po szybkim strzale Gulera sprzed pola karnego!

61'

Demiral wszedł za Ayhana, a Yokuslu za Ozcana.

60'

Bardzo złe zagranie Zalewskiego spod narożnika, wystawił piłkę Turkowi na linii pola karnego. Na szczęście Bednarek zdążył z interwencją.

58'

Najnowsze informacje o Lewandowskim! Jak poważny jest uraz Lewandowskiego? Kluczowe słowa

Pierwsza połowa stała pod znakiem kontuzji Lewandowskiego i Świderskiego... W powyższym artykule znajdziesz najnowsze informacje.

54'

Strzał Turków. Pewnie broni Szczęsny.

50'

Zabawa Szczęsnego pod własnym polem karnym, ale Polak zachował zimną krew i dobrze dograł do partnera.

46'

Bardzo groźne zderzenie Salamona z Barisem. Aż rywale ruszyli na polskiego obrońcę. Polak z żółtą kartką.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

Cóż... Mimo prowadzenia polscy kibice nie mogą być w dobrych nastrojach, bo i Lewandowski i Świderski zeszli z boiska z kontuzjami.

Koniec pierwszej połowy.

45+1

Trzy minuty dłużej pogramy w pierwszej połowie.

44'

Świetna interwencja Szczęsnego! Akturkoglu uderzał, ale i tak był na spalonym. Nie zmienia to faktu, że Szczęsny obronił świetnie.

40'

Próbował przedrzeć się prawą stroną Przemysław Frankowski, ale nie udało mu się. Teraz na boisku leży jeden z Turków. Czyżby kolejne problemy zdrowotne w meczu?

37'

Nieco uspokoiło się tempo spotkania i Turcja jest nieco częściej przy piłce.

33'

"Lewy" schodzi z boiska, lekko utykając. Wchodzi za niego Urbański.

32'

Robert Lewandowski usiadł na murawie i jest zmieniany...

30'

Bardzo dobra asekuracja Dawidowicza w polu karnym!

25'

Ufff! Strzał Calhanoglu z pola karnego tuż obok słupka.

22'

Po dwóch podaniach Krzysztof Piątek znalazł się w dogodnej sytuacji, ale z pola karnego uderzył wprost w bramkarza, który niepewnie odbił piłkę.

21'

Świetna interwencja Szczęsnego! Akturkoglu urwał się naszej obronie, ale przegrał pojedynek z polskim bramkarzem. Piłkę przejął jeszcze Muldur, jednak jego strzał został zablokowany.

20'

Było blisko po rzucie rożnym Polaków! Piłka nie współpracowała z główkami naszych piłkarzy.

19'

Krzysztof Piątek wszedł za Świderskiego.

18'

Świderski wrócił na boisko, ale już po kilku minutach usiadł na murawie i zostanie zmieniony.

16'

Bardzo dobre dośrodkowanie Frankowskiego, ale ofiarna interwencja Calhanoglu uchroniła Turków!

14'

Świderski po celebracji bramki poczuł ból w prawej nodze przy lądowaniu. Nie wrócił na boisko i zajął się nim sztab medyczny.

Bednarek zagrał długą piłkę na Lewandowskiego, Akaydin źle zgrał piłkę i "Lewy" ją przejął, po czym wystawił Świderskiemu, który spokojnie pokonał bramkarza. Niestety, przy cieszynce poczuł spory ból...

12'

GOOOOOOOOL! KAROL ŚWIDERSKI!

11'

Spore zamieszanie po rzucie rożnym Polaków, ale nie udało się oddać groźnego strzały. Turcy zażegnali niebezpieczeństwo.

8'

Prosta strata Piotrowskiego na własnej połowie, ale strzał Akturkoglu z narożnika pola karnego bardzo niecelny.

5'

Tak wyglądał wielki moment Lewandowskiego przed meczem:

3'

Turcy rozpoczęli od posiadania, ale ich bramkarz szybko wybił piłkę pod pressingiem Polaków. Od tej pory to Biało-Czerwoni posiadają futbolówkę.

1'

Zaczynamy mecz!

Kapitanowie - Lewandowski i Calhanoglu - już się przywitali. Za chwilę początek meczu!

Turcy przywitani brawami, a teraz ostatni "Mazurek Dąbrowskiego" przed Euro 2024!

A teraz turecki hymn.

Przed odegraniem tureckiego hymnu Robert Lewandowski otrzymał jeszcze pamiątkową koszulkę z okazji 150. meczu w kadrze!

Czas na hymny!

Piłkarze są już w tunelu! Za chwilę wyjdą na murawę.

Michał Probierz prowadził reprezentację w 7 meczach i wciąż jest niepokonany. Czy dziś utrzyma tę serię?

Dzisiejszy mecz jest wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego - po raz 150. zagra dziś w reprezentacji Polski!

Do rozpoczęcia meczu zostało ok. 20 minut!

Znamy już skład reprezentacji Polski! Michał Probierz postawił dziś na największe gwiazdy:

Witamy w relacji na żywo z meczu towarzyskiego Polska - Turcja! Początek ostatniego spotkania Polaków przed Euro 2024 zaplanowano na 20:45.

Polska i Turcja to dwie z 24 ekip biorących udział w Euro 2024. Obie reprezentacje wierzą, że w Niemczech uda im się odnieść sukces, a tuż przed wyjazdem na mistrzostwa postanowiły rozegrać sparing. Dla Biało-Czerwonych będzie to drugi mecz w ciągu trzech dni po zwycięstwie z Ukrainą (3:1), z kolei Turcy grali swój pierwszy sparing przed Euro w zeszły wtorek i zremisowali z Włochami 0:0. Oczywiście, dla obu drużyn najważniejszy będzie udany występ na turnieju w Niemczech, jednak próba generalna przed wyjazdem na wielką imprezę zawsze jest ważna. Na PGE Narodowym w poniedziałek możemy spodziewać się sporych emocji!

Polska - Turcja WYNIK NA ŻYWO. Relacja live z meczu 10.06.2024

Mówi się, że tym razem - w przeciwieństwie do meczu z Ukrainą - Michał Probierz wystawi najmocniejszy możliwy skład. Dla niego spotkanie z Turcją ma szczególne znaczenie - jeśli nie przegra, stanie się historycznym rekordzistą reprezentacji Polski. Do tej pory Biało-Czerwoni nie przegrali pod jego wodzą żadnego z siedmiu meczów, czym wyrównał rekord Wojciecha Łazarka sprzed prawie 40 lat. Po meczu z Turcją może zostać samodzielnym rekordzistą! Początek ostatniego sprawdzianu Polaków przed Euro już o 20:45.

Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro 2024?