Rafał Majka

i

Autor: AP Rafał Majka

Rafał Majka przekazał okropne wiadomości. Ojciec kolarza nie żyje. Słowa, które chwytają za serce

2021-05-07 16:03

Są takie momenty w życiu, których nie da się przewidzieć i na które nigdy nie możemy być przygotowani. Bardzo ciężkie chwile przeżywa obecnie jeden z najlepszych polskich kolarzy, Rafał Majka. Reprezentant biało-czerwonych za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał, że odszedł jego ojciec. Majka napisał jednocześnie kilka słów, które chwytają za serce i wzruszają do łez.

Rafał Majka od wielu lat należy do czołówki światowego kolarstwa. Jego talent potwierdzają liczne sukcesy na najtrudniejszych wyścigach. Dużym osiągnięciem zawodnika z Zegartowic było przede wszystkim zdobycie brązowego medalu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Nie można jednak zapominać, że Majka sporo radości dał polskim kibicom również na trasach Tour de France, a więc największego i najbardziej prestiżowego wyścigu na świecie. Na TdF Polak wygrywał nie tylko poszczególne etapy, ale ponadto dwukrotnie zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji dla najlepszego "górala". A w przeszłości tylko najwięksi zawodnicy byli w stanie dokonać takiej rzeczy.

Przeczytaj także: Ogromna tragedia na trasie wyścigu Ślężański Mnich. Zginał 49-letni kolarz, policja ustala przyczyny wypadku

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Rafał Majka ojciec

Sukcesów kolarza zapewne nie byłoby bez jego taty, Piotra Majki. To on zaszczepił w zawodniku miłość do kolarstwa. - Razem z trenerem Zbigniewem Klękiem woziliśmy syna na treningi na tor Cracovii. Rafał kochał się ścigać, ale równie mocno upierał się przy grze w piłkę. Razem z młodszym o dwa lata bratem Pawłem ćwiczył w klubie Grodzisko Raciechowice. Hulał po boisku aż miło - opowiadał Piotr Majka w rozmowie z "Super Expressem".

Ojciec Rafała Majki nie żyje

Niestety w piątkowe popołudnie Rafał Majka przekazał fatalne informacje. Kolarz za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że jego ojciec nie żyje. - Tato, Gdziekolwiek teraz będziesz, to wiem, że nadal będziesz mnie wspierał i trzymał za mnie kciuki. Dziękuję za wszystko, Kocham Cię. Spoczywaj w pokoju - czytamy we wzruszającym wpisie Majki.

Najnowsze