Anatolij Tymoszczuk

i

Autor: archiwum se.pl

Będą kary dla ukraińskiego zdrajcy. Były gwiazdor Bayernu skazany na piłkarską banicję

2022-03-09 12:54

Anatolij Tymoszczuk będzie miał spory problem, by zdjąć z siebie łatkę zdrajcy ukraińskiego futbolu. Rosja od dwóch tygodni plądruje Ukrainę, a on schował głowę piasek i wciąż jest pracownikiem Zenita St Peterburg. Ukraiński Związek Piłki Nożnej (UAF) wydał już listę mocnych sankcji na byłego pomocnika.

Były reprezentant Ukrainy barw Zenita bronił w latach 2007-09 i 2015-17. Teraz funkcjonuje w Petersburgu w roli drugiego trenera. Po inwazji Rosji w Ukrainie – kontrakt Zenitem natychmiast rozwiązał Jarosław Rakicki, ukraiński obrońca. Z Dinamem Moskwa rozstał się Andrij Woronin, który w stolicy Rosji pracował jako asystent.

Tymoszczuk milczy i nadal pobiera pensję w Zenicie. Dlatego Komisja Etyki i Komitet Dyscyplinarny przy UAF postanowiły potraktować go bardzo surowo.

Lewandowski na ustach całego świata. Te słowa na długo zapadną w pamięci, Niemcy pieją z zachwytu

Kamil Bortniczuk: Wybiliśmy Putinowi zęby! | Futbologia

Władze ukraińskiej piłki wystąpiły do władz kraju o pozbawienie byłego piłkarza wszystkich trofeów państwowych i tytułów honorowych. Ponadto były piłkarz Bayernu ma zostać wykreślony z oficjalnego rejestru zawodników, wszystkie osiągnięte przez niego sukcesy z reprezentacją Ukrainy mają mu być zapomniane, odebrana zostanie mu licencja trenerska na poziomie Pro wydanej przez Centrum Licencjonowania UAF.

Od dawna w Ukrainie mówi się, że Tymoszczuk nie zamierza wracać do kraju, a w Rosji jest mu po prostu dobrze. Szerokim echem odbił się rozwód piłkarza, który ponoć nie interesuje się losem swoich dwóch córek. Była żona piłkarza osiedliła się z nimi w Monachium, w jednym z wywiadów stwierdziła, że Tymoszczuk miał kilka poważnych ofert z Ukrainy, w tym od Andrija Szewczenki (gdy ten przejmował reprezentację Ukrainy). Ten jednak nie był zainteresowany.

Szwedzi wkurzeni po walkowerze dla Polski! Mówią o nierównych zasadach, mocna reakcja

Sonda
Jak oceniasz decyzję FIFA w sprawie ukarania Rosji walkowerem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze