Bundesliga: Katastrofa Olkowskiego i Błaszczykowskiego! Koeln już spadło, Wolfsburg nad przepaścią

2018-04-28 20:51

Blisko biało-czerwonej katastrofy w Bundeslidze! FC Koeln Pawła Olkowskiego w sobotnim spotkaniu 32. kolejki Bundesligi przegrało z Freiburgiem 2:3 i spadło do 2. Bundesligi. Nad przepaścią jest też VFL Wolfsburg Jakuba Błaszczykowskiego. Wilki w weekend poległy z Hamburgerem SV 1:3, a były kapitan reprezentacji Polski pojawił się na murawie pierwszy raz od listopada.

Błaszczykowski zmagał się z urazem od listopada 2017 roku. Ostatni raz na boisku w meczu Bundesligi pojawił się 5 listopada 2017 roku. Spędził wówczas na murawie 7 minut przeciwko Hercie Berlin. W sobotę urodzony w Truskolasach skrzydłowy był jednak wreszcie gotowy do gry, a trener Bruno Labbadia dał mu zagrać aż 75 minut.

Polak długo zmagał się z urazem pleców, pomoc otrzymał dopiero u polskich lekarzy i nie było po nim widać długiej przerwy. 33-latek wygrał kilka pojedynków indywidualnych, ale nie pomógł kolegom w starciu z Hamburgerem SV. Po porażce Wilki znalazły się nad przepaścią. Mają 30 punktów, tyle samo ile FSV Mainz, ledwie dwa więcej od HSV i perspektywy spadku do 2. Bundesligi.

Do niższej klasy rozgrywkowej spadło już FC Koeln Pawła Olkowskiego. 28-letni obrońca w składzie po raz ostatni znalazł się w grudniu, w 2018 roku nie dostał już szansy gry, a jego koledzy zgromadzili w 32 meczach ledwie 22 punkty i w przyszłym sezonie walczyć będą na zapleczu niemieckiej Bundesligi. O spadku Kolonii zadecydowała porażka z SC Freiburg 2:3.

Kamil Grosicki: Dbam o ciało, żeby na mundialu było TURBO