Piłka, piłka nożna

Co za wpadka! Katastrofalny błąd piłkarza Stuttgartu w drugiej Bundeslidze [WIDEO]

2020-05-25 2:49

Fatalnie wystartowali piłkarze VfB Stuttgart na zapleczu niemieckiej ekstraklasy. Marzą o awansie do pierwszej Bundesligi, ale na razie zaliczają falstart. Dwa mecze - dwie porażki. W wyjazdowej przegranej 2:3 z Holstein Kiel zawiódł rezerwowy Roberto Massimo. To jego katastrofalny błąd przy trzeciej bramce dla gospodarzy spowodował, że Stuttgart potknął się w meczu 27. kolejki drugiej Bundesligi.

Dla VfB Stuttgart to już czwarty mecz bez wygranej. Są w tym trzy przegrane, z czego dwie z rzędu. Drużyna zajmuje wciąż trzecie miejsce, które premiowane jest grą w barażu o awans do elity niemieckiego futbolu. Liderem jest Arminia Bielefeld, która ma siedem punktów przewagi nad Hamburgerem SV i osiem właśnie nad Stuttgartem.

Robert Lewandowski krok od kolejnego triumfu. Tej nagrody jeszcze w Niemczech nie zdobył

W poprzedniej kolejce zespół VfB potknął się na wyjeździe przegrywając 1:2 z Wehen Wiesbaden - przedostatnim zespołem w tabeli. O triumfie gospodarzy zadecydował wtedy gol, który padł już w doliczonym czasie z rzutu karnego. Teraz kolejna wpadka. Tym razem na wyjeździe z Holstein Kiel 2:3. W drugiej połowie goście grali w osłabieniu. Czerwoną kartkę zobaczył Daniel Didavi.

Krychowiak i Rybus stracą robotę przez koronawirusa?! To są HIOBOWE WIEŚCI

W tym spotkaniu zawiódł także rezerwowy Roberto Massimo. Niemiec wszedł w 70. minucie i już po kilku minutach zaliczył kiks. W ogóle w całej tej akcji uczestniczyli zmiennicy. Pomocnik VfB chciał podać do bramkarza, ale zrobił to zbyt lekko i piłkę przejął David Atanga. Pomocnik z Ghany podał do Liona Lauberbacha, a ten spokojnie posłał futbolówkę do pustej bramki i podwyższył wynik na 3:1. W końcówce gracze Stuttgartu zmniejszyli rozmiary porażki.

FC Barcelona znalazła sobie nowego Neymara? Lautaro Martinez nie chce już grać w Interze

W następnej kolejce (28 maja) ekipa VfB zmierzy się u siebie z Hamburgerem SV. Czy będzie przełamanie? W Stuttgarcie w dwóch ostatnich meczach grał obrońca Marcin Kamiński, który wrócił do zespołu po wyleczeniu kontuzji kolana.

Co za gol w Bundeslidze! Fenomenalna bramka z rzutu wolnego piłkarza Augsburga [WIDEO]

Co wiesz o niemieckiej Bundeslidze? Będzie 10 na 10?