Robert Lewandowski

Autor: AP/Associated Press/East News

Lewandowski w pogoni za legendami Bayernu. Polak czwartym strzelcem w historii klubu.

2018-12-09 16:30

Jak ważnym piłkarzem dla Bayernu Monachium jest Robert Lewandowski nie trzeba nikogo przekonywać. Kapitan reprezentacji Polski poprowadził kolegów do zwycięstwa 3:0 nad Norymbergą w 14. kolejce niemieckiej Bundesligi. "Lewy' strzelił dwa gole, a jego bilans w barwach Bayernu to już 170 trafień we wszystkich rozgrywkach (dane za portalem transfermarkt). I daje mu to czwartą pozycję w historii najlepszych strzelców klubu z Monachium.

Najlepszym strzelcem w historii Bayernu jest legendarny Gerd Mueller. Jego dorobek to 508 bramek w 565 meczach. Były reprezentant Niemiec trafiał co 100 minut i ma znakomitą średnią 0,90 na mecz. Drugie miejsce zajmuje kolejna legenda: obecny prezes Karl-Heinz Rummenigge. Jego bilans wygląda następująco: 420 występów, 217 goli. Na podium jest także obecny gwiazdor zespołu Thomas Mueller. Niemiecki kadrowicz w 461 meczach pokonał bramkarza rywali 181 razy.

Robert Lewandowski plasuje się na razie na czwartej pozycji w tej klasyfikacji. Ale jego dokonania budzą szacunek. Lider polskiej kadry w 215 spotkaniach zdobył 170 goli dla giganta niemieckiego futbolu. To oznacza, że posyłał piłkę do siatki przeciwników co 105 minut, a jego średnia to 0,79 gola na mecz.