Polski trener ze zwycięstwem w 2.Bundeslidze. Dostanie szansę do końca rundy

2021-12-05 21:25
Christoph Dabrowski
Autor: East News

Udany debiut trenera z polskim paszportem w 2.Bundeslidze. Drużyna Hannover 96, którą pierwszy raz prowadził Christoph Dabrowski, wygrała u siebie z Hamburger SV 1:0.

Dabrowski urodził się w Katowicach, a całą karierę piłkarską spędził w Niemczech. W Bundeslidze rozegrał 273 mecze, grał też w reprezentacji Niemiec w kategorii U-21. Po zakończeniu kariery rozpoczął pracę trenerską w Hannoverze. Do niedawna był szkoleniowcem zespołu U-23, ale po zdymisjonowaniu z funkcji trenera I zespołu Jana Zimmermanna, dostał szansę w dzisiejszym meczu ligowym przeciwko HSV. Posiadający obywatelstwo niemieckie i polskie szkoleniowiec w pełni ją wykorzystał. Jego drużyna wygrała z wyżej notowanym rywalem 1:0, po golu  Lintona Mainy. W zespole z Hamburga cały mecz rozegrał Sonny Kittel , posiadający również polski paszport. Po tym zwycięstwie Hannover wydostał się ze strefy spadkowej i jest na 15. miejscu. Natomiast HSV zajmuje siódmą pozycję. Dabrowski miał być tymczasowym trenerem na jeden mecz, ale pozostanie co najmniej do końca rundy jesiennej.

Wielki powrót Grosickiego do reprezentacji Polski?! Szczere słowa o powołaniach Sousy

Sonda
Czy Robert Lewandowski zdobędzie jeszcze Złotą Piłkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze