Robert Lewandowski

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Przełom w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego?! Najbliższe dni...

2022-07-11 15:24

Jeszcze miesiąc temu na konferencji prasowej reprezentacji Polski mówił wprost, że za żadne skarby nie chce wracać do Bayernu Monachium. Sprawy nie do końca potoczyły się jednak, jakby sobie tego życzył. Dziś Robert Lewandowski (34 l.) rozpocznie przygotowania do nowego sezonu z Bayernem, ale czy to koniec marzeń o transferze do Barcelony?

Nie do końca. Telefony na linii Katalonia – Bawaria wciąż rozgrzane są do czerwoności i na dniach może pojawić informacja, że Lewandowski jednak do Barcelony przechodzi. Kolejna już oferta ma zbliżyć się mocno do oczekiwanej przez Bayern kwoty 50 milionów euro. Przeszkodą jest jednak fakt, że Bawarczycy wciąż nie pozyskali następcy Lewandowskiego, który gwarantowałby zbliżony poziom do Polaka. Muszą jednak rozważyć, czy chcą na siłę trzymać w klubie sfochowanego zawodnika.

- Na dziś pewne jest, że moja historia z Bayernem dobiegła końca. Po ostatnich miesiącach nie wyobrażam sobie dalszej współpracy. Transfer będzie dobrym rozwiązaniem dla obu stron. I wierzę, że Bayern nie zatrzyma mnie tylko dlatego, że może to zrobić – mówił Lewandowski miesiąc temu, co rozpaliło hiszpańskie (i nie tylko) media. I choć wciąż wydaje się, że sprawa utknęła w martwym punkcie, to jest ogromna szansa, że najbliższe dni przyniosą tak oczekiwany w obozie Lewandowskiego przełom.

Dramat polskiego bramkarza! W pożarze stracił dom. Zbierają pieniądze na odbudowę

Jeszcze kilka tygodni temu działacze Bayernu twardo twierdzili, że nigdzie Lewandowskiego nie puszczą, bo ma rok kontraktu. Teraz wyraźnie zmiękli, bo ten argument zniknął, za to pojawiają się informacje o oczekiwanej przez Bayern kwocie. Wydaje się, że Bayern powinien szukać następcy Lewandowskiego, tymczasem dyrektor sportowy Hasan Salihamidzić poleciał do Juventusu załatwiać transfer... obrońcy, Matthijsa de Ligta.

Hiszpanie oszukali Roberta Lewandowskiego. Obiecali mu to i wystawią go do wiatru? Niepoważna postawa

Lewandowski w Barcelonie? Kulisy transferu.
Sonda
Gdzie zagra Robert Lewandowski w przyszlym sezonie?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze