Adam Frączczak

Autor: CYFRA SPORT Adam Frączczak

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3. Adam Frączczak strzela jak maszyna!

2016-10-21 21:55

W meczu otwierającym 13. kolejkę LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia przegrała u siebie z Pogonią Szczecin 0:3. Bohaterem "Portowców" znów był Adam Frączczak. Ostatnio zakochał się w strzelaniu dubletów!

Adam Frączczak wyrasta na najlepszego snajpera Pogoni Szczecin! W poprzedniej kolejce dwukrotnie ustrzelił Legię, dzięki czemu "Portowcy" pokonali mistrzów Polski 3:2. W Gdyni, na inaugurację 13. serii gier LOTTO Ekstraklasy, nie zwolnił tempa i ponownie był gwiazdą Pogoni. Wystarczył czterominutowy zryw Frączczaka. W 35. minucie wykorzystał dośrodkowanie Rafała Murawskiego. Najlepiej odnalazł się w polu karnym i po sporym zamieszaniu dał prowadzenie gościom. Chwilę później w podobnej sytuacji Frączczak nie pomylił się z najbliższej odległości - pewnie wpakował piłkę do siatki!

Stadion w Gdynii w tym sezonie zyskał miano twierdzy, gdzie bardzo trudno przyjezdnym o punkty. Pogoń zupełnie nic sobie z tego nie robiła. Dalej grała swoja i w 90. minucie ustaliła wynik spotkania na 3:0. Obie drużyny są teraz sąsiadami w tabeli (6. Pogoń - 17 pkt, 5. Arka - 18 pkt).

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 0:3 (0:2)
Bramki: Frączczak 35, 39, Matras 90

Arka: Jałocha – Zbozień, Sobieraj, Sołdecki, Marciniak – Marcus da Silva de Oliveira, Łukasiewicz (64. Warcholak), Hofbauer, Bozok (C) – Szwoch (57. Siemaszko) – Zjawiński (46. Abbott)

Pogoń: Kudła – Nunes, Rudol, Fojut, Rapa – Matras, Rafał Murawski (C) – Gyurcso (78. Lewandowski), Drygas, Delew – Frączczak (83. Zwoliński).

Żółte kartki: Sołdecki, Bozok, Siemaszko, Da Silva - Nunes