Arka Gdynia

Autor: Cyfra Sport Arka Gdynia

Arka - Śląsk: gigantyczne emocje w końcówce! Rozstrzygnął gol w 97. minucie!

2020-06-07 17:04

Cóż to były za emocje! Arka Gdynia jeszcze w 96. minucie tylko remisowała 1:1 ze Śląskiem Wrocław, ale wówczas sędzia podyktował rzut karny po analizie VAR. "Jedenastkę" zmarnował Marko Vejinović, ale chwilę później był skuteczny z dobitki i otworzył swojej ekipę drogę do wymarzonego triumfu!

Śląsk prowadził po pierwszej połowie, w której strzelił gola z kontrowersyjnego rzutu karnego. Autorem bramki był Michał Chrapek. W drugiej odsłonie nic nie wskazywało na triumf gdynian, aż do ostatniego kwadransa. Najpierw Adam Danch pokonał Matusa Putnocky'ego strzałem głową, a w doliczonym czasie gry sędzia Paweł Raczkowski wskazał na "wapno" po analizie VAR - ręką zagrywał Israel Puerto. Strzał Marko Vejinovicia odbił słowacki golkiper wrocławian, ale wobec dobitki był bezradny i zwyciężyli gospodarze!

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:1 (0:1)

Danch 82', Vejinović 90+7' - Chrapek 12' (k.)

Żółte kartki: Kopoczyński 58', Siemaszko 71' - Zivulić 90+3', Chrapek 90+3'

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić, Danch, Marciniak - Kopczyński (78' Jankowski), Nalepa - Samanes (46' Siemaszko), Vejinović, Młyński - Zawada (62' Schirtladze)

Śląsk: Putnocky - Cotugno (76' Dankowski), Puerto, Tamas, Stiglec - Zivulić, Mączyński (71' Łabojko) - Pich, Chrapek, Płacheta - Exposito (80' Bergier)