Igor Angulo

i

Autor: Cyfrasport Igor Angulo spędził w Polsce cztery lata

Wątpliwości zostały rozwiane

Były król strzelców ekstraklasy trafi do Wieczystej? To już pewne, klamka zapadła

2022-08-31 18:27

Ostatnie dni są dla wszystkich związanych z Wieczystą Kraków niezwykle intensywne. Z powodu słabych wyników z posadą pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec – Franciszek Smuda. Najprawdopodobniej fiaskiem zakończą się także próby pozyskania do klubu byłego króla strzelców ekstraklasy – Igora Angulo. Wszystko rozbiło się – jak często bywa w tego typu przypadkach – o kwestie finansowe.

Wieczysta Kraków początku sezonu w III lidze z pewnością nie może zaliczyć do udanych. Drużyna, której opiekunem był Franciszek Smuda, w 5 meczach uzbierała zaledwie 8 „oczek”, co daje jej aktualnie 7. miejsce w ligowej tabeli. Za rozczarowujące rezultaty utratą posady przypłacił były selekcjoner reprezentacji Polski, którego najprawdopodobniej zastąpi dotychczasowy trener Garbarni Kraków – Maciej Musiał. Oprócz tego klub ze stolicy Małopolski wciąż szuka wzmocnień do pierwszej drużyny. Jednym z głównych kandydatów był znany z występów w Górniku Zabrze Igor Angulo, ale tej transakcji najprawdopodobniej nie uda się zrealizować.

PKO Bank Polski Ekstraklasa odcinek 3

O fiasku negocjacji pomiędzy Wieczystą a hiszpańskim snajperem poinformował portal „Weszło”. Wg powyższego źródła powody takiego stanu rzeczy są dość oczywiste – rozbieżności finansowe. Wymagania byłego króla strzelców ekstraklasy były zbyt wysokie nawet dla właściciela Wojciecha Kwietnia, który przecież znany jest z tego, że oferuje piłkarzom kwoty niespotykane w realiach czwartego poziomu rozgrywkowego. Kwiecień był wielkim entuzjastą sprowadzenia 38-letniego napastnika, ale wygląda na to, że będzie musiał obejść się smakiem.

Igor Angulo jest doskonale znany w naszym kraju, w latach 2016-2020 hiszpański snajper występował bowiem w barwach Górnika Zabrze. Dla klubu ze Śląska zanotował 154 występy, w trakcie których strzelił aż 88 goli. Przełożyło się to na zdobycie dwóch koron króla strzelców – najpierw w pierwszej lidze, a następnie w ekstraklasie. Po opuszczeniu Górnika Angulo występował w Indiach, grając dla FC Goa oraz Mumbai City. Z drugiego z tych klubów odszedł wraz z końcem maja tego roku, po wygaśnięciu umowy.

Sonda
Czy Wieczysta Kraków awansuje w przyszłości do ekstraklasy?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze