Carlitos

i

Autor: Cyfrasport Carlitos

W stolicy liczą na gole Hiszpana

Carlitos odblokuje się w ekstraklasie? Były kadrowicz tak widzi Hiszpana i Legię w rundzie rewanżowej

2023-01-29 11:24

Piłkarze Legii zakończyli rundę jesienną na drugiej pozycji, ale do prowadzącego Rakowa tracą już dziesięć punktów. 29 stycznia warszawski zespół będzie miał okazję zmniejszyć ten dystans do lidera. Legia zagra na Łazienkowskiej z Koroną Kielce. Były kadrowicz Sebastian Mila w rozmowie z "Super Expressem" mówił o szansach stołecznego klubu w rundzie rewanżowej. W jego ocenie Carlitos powinien być motorem napędowym warszawskiej drużyny.

Legię stać na wiele

Były reprezentant Polski wysoko ocenia potencjał Legii. W jego przekonaniu kapitalną robotę zrobił trener Kosta Runjaić, który prowadzi stołecznych piłkarzy od początku tego sezonu. Kadrowicz czeka też na przebudzenie Carlitosa, który jesienią po dobrym początku zawodził i nie strzelił gola w 10 meczach z rzędu (liga plus puchary). Ostatnio Hiszpan się przełamał i zdobył trzy bramki w dwóch ostatnich sparingach warszawskiego zespołu. Czy skuteczność z przygotowań przeniesie na ekstraklasę? - Legię stać na wiele, bo jesienią się przebudziła po słabym poprzednim sezonie - powiedział Mila na naszych łamach. - Widać było, że zespół złapał „flow”, że jego gra zaczęła się zazębiać. W Warszawie, podobnie jak w Lechu, też czekają na piłkarzy, którzy mogą dać jeszcze więcej zespołowi. Mam na myśli Carlitosa, bo to naprawdę świetny zawodnik. W stolicy liczą na jego skuteczność i na to, że będzie motorem napędowym - zaznaczył.

Pościg za Rakowem? Będzie to niezwykle trudne

Sebastian Mila największe szanse w walce o mistrzostwo Polski daje prowadzącemu w tabeli Rakowowi. Jakie szanse ma Legia? Czy jest w ogóle wstanie dogonić częstochowian? - Będzie to niezwykle trudne, bo jednak ta przewaga jest wyraźna - stwierdził. - Prognozowałbym, że Legia z Lechem będą naciskać na lidera, ale czy na tyle mocno, aby mu zagrozić? Powiedziałbym, że oba kluby skończą na podium. To między nimi rozstrzygnie się, kto zajmie drugie, a kto trzecie miejsce - wyznał Mila na naszym portalu.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
7. Marek Papszun: Za połowę sezonu mistrzostwa się nie przyznaje
Sebastian Mila

i

Autor: Cyfrasport Sebastian Mila
Najnowsze