Autor: Cyfra Sport Łukasz Sekulski

Ekipa z Radomia przerwała fatalną serię

Co za zmiana Wisły Płock! Tak rezerwowy Łukasz Sekulski ratuje punkt z Radomiakiem [WIDEO]

2023-04-02 16:29

W tym roku Wisła jest najsłabiej punktującą drużyną w lidze. Tym razem Nafciarze tylko zremisowali 1:1 z Radomiakiem w meczu 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W ten sposób ekipa z Radomia przerwała serię trzech meczów bez wygranej. Bohaterem gospodarzy był rezerwowy Łukasz Sekulski, który strzelił gola na wagę punktu. Zrobił to w cztery minuty po wejściu na boisko.

Stano uważa, że remis jest sprawiedliwy

Bramki padły w drugiej połowie. Jako pierwsi cios zadał Radomiak. Robert Alves podał z rzutu wolnego, a do siatki piłkę głową posłał Leonardo Rocha. Piłkarzom z Radomia nie brakowało okazji. Jednak to Wisła wyrównała. Rezerwowy Łukasz Sekulski także głową pokonał bramkarza Gabriela Kobylaka. Asystę zapisał na swoim koncie Mateusz Szwoch. - Myślę, że w pierwszej połowie mieliśmy dwa, trzy słabsze człony, które nie pracowały tak, jak byśmy oczekiwali - powiedział Pavol Stano, trener Wisły, cytowany przez PAP. - Po przerwie troszeczkę lepiej to zaczęło wyglądać. Wiadomo, że po bramce było ciężko. W końcówce już było na dwie strony: kto kogo trafi. Też mieliśmy okazję na strzelenie gola. Uważam, że z perspektywy całego meczu ten remis dla obu stron jest OK. Trzeba się dobrze przygotować na następne spotkanie. Myślę, że będziemy grać lepiej, bo ten mecz dał nam wiarę, że jesteśmy w stanie narzucać warunki gry. Były momenty dobrej gry i gry do poprawy - stwierdził słowacki szkoleniowiec.

Lewandowski czuje niedosyt, bo Radomiak mógł wygrać

Tak spotkanie podsumował za to Mariusz Lewandowski, trener Radomiaka. - Było dużo walki, dużo sytuacji czysto piłkarskich pod jedną i drugą bramką - analizował szkoleniowiec z Radomia. - W pierwszej połowie wydaje mi się, że to Radomiak zdecydowanie mógł wykorzystać sytuacje, które stwarzał po błędach w rozegraniu Wisły Płock. Semedo, który trafił w słupek, Alves, Machado. Wyniku nie otworzyliśmy. W drugiej ten mecz był bardziej wyrównany. Po zdobyciu bramki na 1:0 chcieliśmy podwyższyć, nie udało się tego zrobić. Punkt jest cenną zdobyczą, ale czujemy niedosyt, bo mogliśmy tutaj wygrać i zdobyć trzy punkty - zaznaczył trener Lewandowski.

Wisła Płock - Radomiak Radom 1:1

0:1 Leonardo Rocha 53. min, 1:1 Łukasz Sekulski 69 min