Dawid Janczyk miał ofertę transferu do Kataru! Pojawiło się jedno "ale"...

2020-04-06 17:46 MSo
Dawid Janczyk nie pije
Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Dawid Janczyk

Trwa próba odbudowy kariery uznawanego za największy, zmarnowany polski talent Dawida Janczyka. Były piłkarz Legii Warszawa czy CSKA Moskwa otwarcie mówił o swoich problemach z alkoholem, ale chce wrócić do gry w piłkę. Teraz przyznał, że miał bardzo opłacalną ofertę z Kataru, gdzie nie musiałby nawet przechodzić testów medycznych. Czemu z niej nie skorzystał?

Czy Dawid Janczyk wróci do regularnej gry w piłkę? Choć wielu kibiców postanowiło go już skreślić, ten się nie poddaje i próbuje odbudować się w kolejnej drużynie. Ostatnio uczęszczał na treningi MKS-u Ciechanów! Jak sam przyznaje w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", zostały mu trzy kilogramy do zrzucenia, by być w dobrej formie fizycznej.

Dopiero wyleczył kontuzję, a już zawstydza innych! Robert Lewandowski szybko się WYRÓŻNIA

Gorzej ma być natomiast z psychiką. - Alkohol w moim życiu? Był. Jest... Nie potrafię zliczyć, ile razy leciałem na dno. Toczę walkę o życie każdego dnia - zdradził. Janczyk twierdzi też, że miał ofertę z jednego z katarskich klubów, gdzie nawet nie musiałby przechodzić żadnych testów medycznych. Czemu z niej nie skorzystał?

- Nic tylko lecieć i zarabiać pieniądze. To co w takim razie robię w Ciechanowie? To dlatego, by być blisko dzieci. Żona z córkami mieszka w Warszawie. Starsza córka ma jedną zabawkę: piłkę. Czy ma idola? Tak, tatę. W maju będzie miała komunię. Jakbym wyjechał do tego Kataru i ominął taki ważny dla niej dzień, to chyba bym sobie nie darował, że znowu spieprzyłem - wyznał "Gazecie Wyborczej".

32-letni Dawid Janczyk to były piłkarz Legii Warszawa, który przed laty trafił do CSKA Moskwa. Jego przygoda z rosyjskim klubem nie była jednak zbyt udana. Później próbował odbudowywać się w KTS Weszło, Odrze Wodzisław czy FC Blaubeuren. Za każdym razem coś stawało mu na przeszkodzie. Jak będzie tym razem w MKS-ie Ciechanów? To pokażą najbliższe miesiące.

Najnowsze