PKO BP Ekstraklasa Raport

Dawid Szulczek tłumaczy się z głośnych słów po zwycięstwie z Legią: "Dla dobra polskiej piłki Raków, Legia, Lech i Pogoń powinny grać w pucharach"

Warta Poznań jest największą sensacją tego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Wielkie pochwały zbiera trener Zielonych - Dawid Szulczek. Po ogłoszeniu decyzji Marka Papszuna o odejściu z Rakowa Częstochowa, 33-letni trener Warty był uznawany za głównego faworyta do objęcia Medalików. W najnowszym programie "PKO BP Ekstraklasa Raport" Szulczek stanowczo zaprzeczył tym doniesieniom i odniósł się do głośnych słów po ostatnim zwycięstwie z Legią Warszawa.

Nic nie działo się i nie dzieje w tym aspekcie - stanowczo podkreślił Szulczek odnośnie do plotek o przenosinach do Rakowa Częstochowa. Papszun odejdzie z tego klubu najprawdopodobniej po zdobyciu mistrzostwa Polski, więc przed nowym trenerem Medalików trudne zadanie. Szulczek skupia się jednak na pracy w Warcie. - Nie ma nic na rzeczy. Nikt się ze mną nie kontaktował. Rozmawiałem z prezesami już dawno temu, żeby realizować kontrakt w Warcie. Cieszę się, że tu pracuję. Mam świetną drużynę i skupiam się mocno na tym, żeby zrobić dobre wyniki w przyszłym sezonie - zapowiedział 33-latek.

Dawid Szulczek tłumaczy się z głośnych słów po zwycięstwie z Legią

Szkoleniowiec drużyny z Poznania jest uznawany za największy trenerski talent w Polsce, podobnie jak kilka lat temu Papszun. Nic dziwnego, że pojawiają się między nimi porównania. - Lubimy szukać na boisku nowych Messich i Ronaldo i w świecie trenerskim też są takie porównania. Chciało mi się ostatnio śmiać z określenia „mały Papszun”. Jest to przyjemne, że odbiera się tak moją pracę - przyznał były trener Wigier Suwałki.

Po zwycięstwie z Legią w ostatniej kolejce (1:0) głośno zrobiło się o jego słowach o przybliżeniu się do wicemistrzostwa Polski. - Od dłuższego czasu otrzymywałem od tego dziennikarza pytanie o puchary, więc w żartach odpowiedziałem, że zbliżyliśmy się do wicemistrzostwa - wyjaśnił Szulczek. - Chcemy skończyć jak najwyżej w tabeli, ale nie ma co się oszukiwać, że dla dobra polskiej piłki Raków, Legia, Lech i Pogoń powinny grać w pucharach. Nawet jeśli Warcie, przy świetnym zbiegu okoliczności i słabej dyspozycji jednej z drużyn przed nami, udałoby się tego dokonać. Byłby to cud.

PKO Ekstraklasa Raport 17.04
Sonda
Czy Warta Poznań ma szansę awansować do europejskich pucharów?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze