Mariusz Pawlak

Autor: Cyfrasport Mariusz Pawlak

Co się wtdarzyło w Płocku?

Derby Mazowsza nie dla Polonii. Trener Mariusz Pawlak o kontrowersyjnej sytuacji [WIDEO]

2024-10-06 15:11

Piłkarze Polonii przegrali 1:4 na wyjeździe z Wisłą Płock w 12. kolejce I ligi. Bramkę dla Czarnych Koszul zdobył na początku spotkania Łukasz Zjawiński. Do przerwy był remis, a w drugiej połowie gospodarze kluczowa była sytuacja z 55. min, gdy bramkarz Jakub Lemanowicz wybił piłkę i wpadł na Łukasza Sekulskiego. Trener Mariusz Pawlak o kontrowersyjnej-sytuacji.

Zawodnicy źle się czują po tamtej sytuacji

Arbiter po analizie VAR podyktował rzut karny dla płockiej ekipy. Z tą decyzja nie zgadzał się szkoleniowiec Polonii. - Przyjechaliśmy do Płocka, aby postawić trudne warunki - tłumaczył trener Mariusz Pawlak. - Były do pewnego momentu. Chcieliśmy jako pierwsi zdobyć bramkę, ten plan w pewnym sensie wypalił. Ale poszliśmy też za ciosem. Mieliśmy dwie sytuacje, ale nasza skuteczność była na niższym poziomie niż we wcześniejszych meczach. Pierwsza połowa była wyrównana. Nie przeczuwałem tego, że w drugiej połowie bardziej się cofniemy, bo nie było takiego planu. Mówię to odważnie: zostaliśmy oszukani przy drugiej bramce. Trzecia i czwarta bramka dla Wisły bardzo ładne, z naszymi dużymi błędami. Nie szukam, nie wiadomo czego. Mam prawo sprostować, bo zawodnicy na pewno źle się czują po tamtej sytuacji - dodał opiekun Polonii.

Bartosz Kapustka i Maximillian Oyedele kadrze dadzą wiele! Gwiazdy Legii zachwycą na zgrupowaniu reprezentacji Polski?

QUIZ. Jak dobrze znasz polską ekstraklasę?