DRAKOŃSKIE kary po meczu Lech - Lechia. Kibice mocno to odczują

2020-02-26 19:03 MD
Lech - Lechia, pirotechnika odpalona przez kibiców gości
Autor: CyfraSport Lech - Lechia, pirotechnika odpalona przez kibiców gości

W środowe popołudnie zebrała się Komisja Ligi, która obradowała nad wymierzeniem kar po zajściach na trybunach w trakcie meczu Lech Poznań - Lechia Gdańsk. Ostatecznie wlepiono je obu klubom. Dużo bardziej dotkliwe konsekwencje spotkały gdańszczan, których sympatycy urządzili sobie obrzucanie odpalonymi racami sektory zajmowane przez fanów gospodarzy.

Przypomnijmy - wydarzenia w trakcie niedzielnego starcia "Kolejorza" z ekipą znad Bałtyku wzbudziły ogromne oburzenie piłkarskiej Polski. Najbardziej na świeczniku był fakt, że w trakcie trwania piłkarskiego pojedynku, osoby sympatyzujące z Lechią odpalili race i przerzucali je z sektora gości na miejsca zajmowane przez sympatyków Lecha. Jedna z nastoletnich kibicek poznańskiej drużyny trafiła nawet do szpitala z poparzeniami.

W komunikacie Komisji Ligi czytamy:

"Za zachowanie kibiców gości podczas spotkania Lech Poznań - Lechia Gdańsk, na klub Lechia nałożono karę finansową w wysokości 80 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 8 najbliższych meczów Ekstraklasy i dodatkowo na 2 najbliższe mecze Ekstraklasy z Lechem w Poznaniu.

Z kolei za zachowanie kibiców gospodarzy na klub Lech nałożono karę finansową w wysokości 50 tysięcy złotych oraz karę zakazu wyjazdu zorganizowanej grupy kibiców na 2 najbliższe mecze Ekstraklasy z Lechią w Gdańsku. Dodatkowo Lech został zobowiązany do zainstalowania siatki bezpieczeństwa oddzielającej sektor gości od pozostałych trybun i murawy".

Przez bezmyślne zachowanie niektórych osób utożsamiających się z klubem, wysoką cenę przyjdzie zatem ponieść szeregowi innych ludzi. Ucierpią nie tylko fani, ale także kluby, które zostały zmuszone do opłacenia surowej kary finansowej.

Najnowsze