Lukas Podolski, Górnik Zabrze

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski, Górnik Zabrze

szalona końcówka

Dramat Górnika w ostatnich sekundach! Stal Mielec wydarła remis rzutem na taśmę, Wolsztyński bohaterem gości [WIDEO]

2024-05-11 17:07

Kibice i piłkarze Górnika Zabrze już mogli dopisywać sobie komplet punktów w meczu 32. kolejki, kiedy to ekipa ze Śląska podejmowała na własnym obiekcie Stal Mielec. Niestety dla ekipy prowadzonej przez trenera Jana Urbana, Górnik może dopisać na swoje konto zaledwie punkt po tym, jak w trzeciej doliczonej minucie spotkania Łukasz Wolsztyński doprowadził do wyrównania i ustalił wynik meczu na 1:1.

Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:1

Bramki: 49. Pacheco, 90+3' Wolsztyński

Kartki: Rasak, Janza, Pingot, Szcześniak

W pierwszej połowie meczu, kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Roosevelta w Zabrzu nie mieli zbyt wielu okazji do emocjonowania się, jednak tuż po zmianie stron Dani Pecheco wywołał szał radości, kiedy otworzył wynik spotkania i wyprowadził ekipę trenera Jana Urbana na prowadzenie. Jednobrakowe prowadzenie potrafi być jednak niezwykle kruche, o czym na własnej skórze przekonali się piłkarze Górnika. Im bliżej końca spotkania, tym zawodnicy z Mielca naciskali coraz bardziej, co wreszcie przyniosło bramkę wyrównującą w jednej z ostatnich akcji meczu.

Trener Kamil Kiereś bez dwóch zdań może powiedzieć, że ma nosa do zmian, bowiem Łukasz Wolsztyński, który w 90+3' doprowadził do wyrównania i zapewnił stali jeden punkt, zameldował się na murawie zaledwie kilka minut wcześniej, w 85. minucie, kiedy to zmienił Marco Ehmanna.

Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro 2024?

Górnik, który przed kilkoma kolejkami sensacyjnie włączył się do walki o miejsce dające awans do europejskich pucharów miał okazję przeskoczyć Lecha Poznań, jednak remis sprawił, że ekipa z Zabrza ma na swoim koncie 52 oczka - dokładnie tyle samo, co "Kolejorz", jednak poznaniacy dopiero rozegrają swoje spotkanie w niedzielę, kiedy podejmą Legię Warszawa. Stal Mielec z kolei wskoczyła obecnie na 10. miejsce w tabeli.