Korona – Chrobry RELACJA NA ŻYWO Baraże o Ekstraklasę Korona – Chrobry LIVE ONLINE

Autor: Cyfra Sport

Emocje do końca

Efektowne strzały głową ozdobą meczu. Zagłębie wypuściło wygraną w ostatnich sekundach [WIDEO]

2022-10-09 17:24

Dwie bardzo podobne akcje zadecydowały o wyniku meczu w Lubinie. W doliczonym czasie gry przed przerwą gola dla „Miedziowych” zdobył Rafał Adamski, a jego wyczyn powtórzył Jakub Trojak w ostatnich sekundach meczu. Zagłębie zremisowało z Koroną 1:1.

Rafał Adamski, któremu coraz więcej szans gry daje Piotr Stokowiec wykorzystał swój wielki atut, czyli wzrost. Najwyższy na boisku – wliczając obu bramkarzy – po dośrodkowaniu Bartosza Kopacza strzałem głową zdobył prowadzenie. To drugi gol w sezonie mającego 195 cm wzrostu wychowanka Lechii Dzierżoniów. Po przerwie mecz się „otworzył”, bo Korona nie miała czego bronić. W krótkim odstępie czasu goście mieli dwie dobre okazje pod bramką Zagłębia. Najlepszą jednak miał pomocnik „Miedziowych” Tornike Gaprindaszwili. Po kolejnym dobrym dośrodkowaniu Kopacza, Gruzin znalazł się 5 metrów przed bramką Korony, ale nie potrafił zrobić tego co Adamski. Piłka po strzale głową Gaprindaszwiliego przeszła nad poprzeczką. Trener Stokowiec wprowadził rezerwowych, którzy wnieśli trochę polotu do gry zespołu. W 84. min. Tomasz Pieńko przeprowadził świetną akcję indywidualną, ale w momencie strzału piłka podskoczyła na kępce trawy i szansa na gola przepadła. Gdy wydawało się, że Zagłębie zainkasuje 3 punkty, zawodnicy Korony zdobyli się na ostatni zryw. Z prawej strony pola karnego dośrodkował Janusz Nojszewski , a Miłosz Trojak popisał się równie efektownym strzałem jak przed przerwą Adamski i uratował punkt swojej drużynie.

Adam Nawałka wymienia aspekty korzystnego losowania w eliminacjach do Euro 2024. Nawiązuje do siły rywali, logistyki i rozgrywek Ligi Narodów.

KGHM Zagłębie Lubin – Korona Kielce 1:1 (1:0).

Bramki: 1:0 Rafał Adamski (45+1-głową), 1:1 Miłosz Trojak (90+2-głową).

Żółta kartka – KGHM Zagłębie Lubin: Tomasz Makowski, Bartosz Kopacz.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Widzów: 4 812.

KGHM Zagłębie Lubin: Kacper Bieszczad – Bartosz Kopacz, Aleks Ławniczak, Jarosław Jach, Guram Giorbelidze – Tornike Gaprindaszwili (67. Kacper Chodyna), Filip Starzyński (77. Tomasz Pieńko), Tomasz Makowski, Łukasz Łakomy (55. Marko Poletanovic), Damjan Bohar – Rafał Adamski (77. Martin Doleżal).

Korona Kielce: Konrad Forenc - Adrian Danek (63. Jacek Podgórski), Miłosz Trojak, Kyryło Petrow, Sasa Balic – Jakub Łukowski, Adam Deja (85. Janusz Nojszewski), Oskar Sewerzyński (63. Adam Frączczak), Ronaldo Deaconu, Dawid Błanik (63. Łukasz Sierpina) - Jewgienij Szykawka (78. Dalibor Takac). (PAP)