Dominik Furman i Filip Starzyński podczas meczu Zagłębia Lubin z Wisłą Płock

i

Autor: Cyfra Sport Dominik Furman i Filip Starzyński podczas meczu Zagłębia Lubin z Wisłą Płock

Furman ponownie zagra w Płocku. Kolejny majstersztyk w wykonaniu działu marketingu Wisły!

2021-07-06 17:55

Lato w PKO BP Ekstraklasie najwyraźniej jest czasem powrotów. Jako pierwszy do Polski, a konkretnie do Białegostoku powrócił Michał Pazdan. Teraz w jego ślady poszedł Dominik Furman, który po rocznym rozbracie ponownie związał się z Wisłą Płock. Trzeba przy tym podkreślić, że osoby odpowiadające za marketing oraz dział video wykonały w tym temacie kapitalną robotę. Powrót 29-latka do Płocka ponownie został bowiem ukazany w niezwykle pomysłowy sposób.

Dominik Furman miał już okazję występować w barwach Wisły Płock, której barwy reprezentował w latach 2016-2020. To właśnie w drużynie „Nafciarzy” urodzony Szydłowcu zawodnik stał się jednym z najbardziej cenionych środkowych pomocników PKO BP Ekstraklasy. W barwach płockiego klubu „Furmi” zaliczył 142 występy, w trakcie których strzelił 19 bramek oraz zaliczył 26 asyst. Latem ubiegłego roku 29-latek zdecydował się na przenosiny do Genclerbirligi Ankara. Furman Turcji jednak nie podbił i po rocznej przerwie zdecydował się na powrót do Płocka.

Tomaszewski SZCZERZE o Podolskim: to porównanie jest jednoznaczne

Pomysłowe ogłoszenie transferu

Powrót Dominika Furmana to z pewnością spore wydarzenie i świetna wiadomość dla wszystkich związanych z Wisłą Płock. Trzeba również dodać, że ponownie na wysokości zadania stanęły osoby odpowiedzialne za marketing oraz montaż video płockiego klubu. W przeszłości niezwykle barwnie przekazywano informacje choćby o przedłużeniu kontraktu przez Piotra Tomasika (motyw Grand Theft Auto – jednej z najpopularniejszych gier komputerowych). Teraz podobnie było w przypadku ponownego pozyskania 29-latka. Na niespełna półminutowym klipie widzimy bowiem niezwykle dynamiczną sekwencję, zakończoną słowami samego zawodnika, który potwierdza: „Wróciłem!”

Dominik Furman – przebieg kariery

Urodzony w Szydłowcu Furman jest wychowankiem miejscowej Szydłowianki, ale pierwsze poważniejsze szlify piłkarskie zbierał w Legii Warszawa. To właśnie z tym klubem dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Polski. Kolejne lata to nieudana przygoda w Tuluzie, a następnie wypożyczenia do Legii (gdzie po raz trzeci sięgnął po mistrzostwo Polski) oraz Hellasu Werona. W 2016 roku „Furmi” został wypożyczony do Wisły Płock, która po roku zdecydowała się go wykupić. Barwy „Nafciarzy” reprezentował przez cztery kolejne lata, a ostatni sezon spędził w tureckim Genclerbirligi Ankara. 29-latek podpisał z Wisłą kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2022 roku.

Najnowsze