Kacper Tobiasz

i

Autor: Cyfra Sport Kacper Tobiasz

Talent odejdzie?

Grube miliony dla Legii za wielki talent? Kacper Tobiasz na celowniku dużego klubu, niewykluczony hit transferowy

2023-02-07 15:16

Zagraniczne kluby wciąż skanują polski rynek i co jakiś czas jesteśmy świadkami głośnych transferów. W przeszłości zespoły z PKO Ekstraklasy zarabiały miliony na swoich zawodnikach. Niewykluczone, że niebawem stanie się tak również w przypadku Kacpra Tobiasza i Legii Warszawa. Z najnowszych informacji wynika, że bramkarzem stołecznego klubu zainteresowany jest klub z Bundesligi.

Legia Warszawa wie, jak szkolić bramkarzy. Ze stolicy w świat ruszyło już wielu zawodników z tej pozycji, którzy dali sobie radę w zachodnich klubach. Warto wymienić tu choćby Łukasza Fabiańskiego, czy Artura Boruca. Nie tak dawno temu Legia za sporą kwotę sprzedała innego golkipera, Radosława Majeckiego. Niebawem historia może zatoczyć koło, bo według informacji Sebastiana Staszewskiego z portalu Interia.pl, Kacper Tobiasz znalazł się na celowniku klubu z Bundesligi.

Tobiasz w Bundeslidze? Może trafić do giganta

A mowa konkretnie o VfL Wolfsburg. - Kacper Tobiasz z Legii Warszawa znalazł się na celowniku VfL Wolfsburg. Zainteresowanie Niemców jest bardzo poważne - na tyle, że w meczu z Zagłębiem 20-latka z trybun obejrzał trener bramkarzy Pascal Formann - czytamy na Twitterze dziennikarza. Staszewski dodaje jednak, że Legii nie spieszy się ze sprzedażą swojego bramkarza. Ale jeśli do transakcji by doszło, Wojskowi znów mogliby zarobić sporo.

Kacper Tobiasz bardzo szybko przedarł się do wyjściowej jedenastki Legii i radzi sobie znakomicie. Nawet wówczas, gdy cały zespół był w kryzysie, młody bramkarz był najjaśniejszym punktem drużyny i popisywał się wieloma znakomitymi interwencjami. Obecnie Tobiasz wyceniany jest na 1,5 mln euro, ale niewykluczone, że kwota transferu będzie wyższa.

Sonda
Czy Kacper Tobiasz poradziłby sobie w Bundeslidze?
PKO Ekstraklasa Raport 6.02
Najnowsze