Legia Warszawa, Lirim Kastrati

i

Autor: Cyfra Sport Legia Warszawa, Lirim Kastrati

Okropne straty

Legia Warszawa straciła potężne pieniądze. Liczby nie kłamią. Wielomilionowe straty

2023-02-06 9:29

Legia Warszawa musi liczyć się z poważnymi stratami. Gra w europejskich pucharach pomogła nieco podreperować budżet utytułowanej drużyny. Mimo to, liczby dla drużyny są bezlitosne. Mówi się o wielomilionowych stratach. O szczegółach finansowych działań klubu z Warszawy donosi portal WirtualneMedia.pl.

Legia Warszawa nie mogła uznać poprzedniego sezonu za udany. Klub ze stolicy przyzwyczaił swoich fanów do zdobywania mistrzostwa Polski czy triumfów w krajowym Pucharze Polski. Poprzednia edycja rywalizacji zakończyła się kompletną klapą - dziesiątym miejscem w lidze i odpadnięciem w półfinale z Rakowem Częstochowa. Jak poinformował portal WirtualneMedia.pl, klub stracił w poprzednim roku naprawdę duże pieniądze. Mówi się o wielomilionowych stratach.

Piłkarze Śląska uczcili urodziny trenera. Indolencja strzelecka Pogoni [WIDEO]

Finanse Legii Warszawa. WirtualneMedia: 11,7 milionów zł netto straty

Legia Warszawa w poprzednim sezonie grała w fazie grupowej Ligi Europy, ale i to nie pozwoliło wyjść klubowi na plus. Na całe szczęście dla władz drużyny z Łazienkowskiej strata netto zdecydowanie zmalała - z 38,4 miliona złotych do 11,4 miliona złotych. Legia Warszawa otrzymała o połowę mniej pieniędzy z PKO BP Ekstraklasy po tym, jak klub zajął dopiero dziesiątą lokatę.

Było to tylko 15,2 mln złotych, gdy mistrz kraju zgarnął niespełna dwa razy tyle! Na konto Lecha Poznań wpłynęło 28,7 miliona złotych. Widać, jak duże znaczenie dla budżetu klubu ma gra w europejskich pucharach. Z samych praw telewizyjnych przychody wzrosły z 39 do 60 milionów złotych.

Lech wskoczył na podium! Mikael Ishak ma apetyt na koronę króla strzelców [WIDEO]

Sonda
Czy Legia Warszawa wróci na tron mistrza Polski?
Najnowsze