Autor: JAN KARWOWSKI/PAP Erik Exposito chce grać jak Zlatan

Wpadka Portowców

Piłkarze Śląska uczcili urodziny trenera. Indolencja strzelecka Pogoni [WIDEO]

2023-02-05 20:28

Sensacja w Szczecinie. Pogoń przegrała ze Śląskiem Wrocław 0:2 i traci dystans do czołówki tabeli. Portowcy grali a wrocławianie strzelali gole. Sprawili tym prezent trenerowi Ivanowi Djurdjeviciowi, który kończy dzisiaj 46 lat.

W Pogoni od początku aktywny był Marcel Wędrychowski, który dostał kolejną szansę gry w I składzie. W 23.min Wahan Biczachczjan, kropnął z 30 metrów, ale Rafał Leszczyński wybił piłkę na róg. W 37. min po dobrym dośrodkowaniu Kamila Grosickiego w świetnej sytuacji przed bramką znalazł się Wędrychowski, ale źle trafił w piłkę. Druga połowa zaczęła się znakomicie dla gości. W 47. min po dokładnym dośrodkowaniu Victora Garcii gola głową strzelił Erik Exposito. Pogoń najlepszą sytuację miała w 64. min, ale as Pogoni Kamil Grosicki przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Leszczyńskim. Trener Jens Gustafsson zmienił piłkarzy, żeby wzmocnić ofensywę a Ivan Djurdjević bronił wyniku wzmacniając defensywę, więc mogliśmy zobaczyć w polu karnym autobus ustawiony przez wrocławian, ale w końcówce meczu potrafili przeprowadzić zabójcze kontry. Wynik już wcześniej mógł podwyższyć John Yeboah, ale nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji. Wykorzystał natomiast rzut karny podyktowany po faulu Alexandra Gorgona na nim. - Kluczowa była pierwsza połowa, żeby nie stracić w niej bramki. W przerwie zwróciliśmy uwagę, żeby nie tylko się bronić, ale wykorzystywać wolne przestrzenie – podsumował mecz Ivan Djurdjevic, który zamierzał zwycięstwo w Szczecinie i urodziny uczcić ...piwkiem. -  Bardziej od tortu wolę piwo, i czy się wygrywa czy przegrywa, to można wypić piwko na zdrowie – zakończył będący w świetnym humorze po meczu trener Śląska.

Piłkarz Pogoni o powrocie na boisko po koszmarnym urazie. Zmobilizował go siedmioletni syn. ”Pokazałem mu, że nie ma beznadziejnych sytuacji”

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Erik Exposito (48-głową), 0:2 John Yeboah (86-karny).

Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Mariusz Fornalczyk. Śląsk Wrocław: Diogo Verdasca.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów 14 040.

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Paweł Stolarski (86. Leo Borges), Benedikt Zech, Mariusz Malec, Leonardo Koutris - Marcel Wędrychowski (72. Mariusz Fornalczyk), Damian Dąbrowski, Rafał Kurzawa (57. Luka Zahovic), Wahan Biczachczjan (57. Sebastian Kowalczyk), Kamil Grosicki - Pontus Almqvist (72. Alexander Gorgon).

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Łukasz Bejger, Konrad Poprawa, Diogo Verdasca - Martin Konczkowski, John Yeboah (90+1. Dennis Jastrzembski), Adrian Bukowski (82. Michał Rzuchowski), Patrick Olsen, Caye Quintana (67. Matias Nahuel Leiva), Victor Garcia - Erik Exposito. (PAP)