Grzegorz Lato

i

Autor: Cyfra Sport

Legenda Stali wspomina

Grzegorz Lato o występach z Legią. "Przyśpiewki na mnie nie działały"

2023-03-12 10:04

Grzegorz Lato to legenda Stali, która 12 marca zagra z Legią na Łazienkowskiej w 24. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Były reprezentant Polski dał się we znaki stołecznemu klubowi. On strzelał Legii gole, a kibice warszawskiej drużyny dokuczali mu przyśpiewkami. - "Lato, Lato, co ty robisz! Na perukę nie zarobisz" - niosło się na stadionie.

Dwa punkty i premia w kieszeni

Były król mundialu dobrze wspomina mecze z Legią. - Zawsze śmiałem się, że jak gramy z Legią, to mamy dwa punkty i premie w kieszeni - przyznał w rozmowie z naszym portalem. - Wiadomo, że bywało różnie, bo też przegrywaliśmy. Ale potrafiliśmy wygrać z Legią 6:0 w Mielcu. Żartowałem wtedy, że trafiliśmy szóstkę w totolotka - stwierdził.

Lato, Lato co ty robisz, na perukę nie zarobisz

Lato wyznał, że kibice z Łazienkowskiej nie przepadali za nim. - Ale te przyśpiewki na mnie nie działały - opowiadał. - Z Legią grało się mi przyjemnie. Kibice śpiewali mi tak: Lato, Lato co ty robisz, na perukę nie zarobisz! A ja im za to „bum”. Po golu pod ich trybunę podbiegałem i chciałem być dyrygentem. Sędzia mnie uspokoił: "panie Grzegorzu proszę nie prowokować kibiców". Odparłem: "nie ma sprawy panie sędzio. Przepraszam, więcej tego nie zrobię". Ale wspomnienia z kibicami Legii ma też dobre - zaznaczył.

Kibice Legii zgotowali mu piękne pożegnanie z kadrą

Pożegnalny występ w reprezentacji Polski Lato rozegrał właśnie w Warszawie. - Kibice przyjęli mnie ciepło w moim ostatnim meczu w kadrze - przypomniał. - Graliśmy na Łazienkowskiej z Belgią. Przyleciałem z Meksyku w ostatniej chwili, na kilka godziny przed meczem do Warszawy. Zdążyłem się odświeżyć i chwilę odpocząć. Gdy schodziłem w końcówce był bezbramkowy remis. Ostatecznie przegraliśmy 0:1. Kibicom należą się podziękowania za wspaniałe pożegnanie, które mi wtedy zgotowali - podkreślił Lato na naszych łamach.

PKO Ekstraklasa 2023.03.06
Sonda
Czy Legia Warszawa wróci na tron mistrza Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze