Maksymilian Hebel

Autor: Przemysław Szyszka/Cyfrasport Maksymilian Hebel

Wielka sensacja w Pucharze Polski

Hebel wystrugał awans Resovii, gol marzenie! Gigantyczna sensacja w Pucharze Polski [WIDEO]

2024-09-26 19:06

Lider Ekstraklasy Lech Poznań poza Pucharem Polski już w I rundzie. Poznaniacy przegrali w Rzeszowie z II-ligową Resovią 0:1, po kapitalnym golu Maksymiliana Hebla.

Resovia mogła już w ósmej minucie prowadzić, gdy Danian Pavlas znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Bednarkiem, ale ten świetnie obronił. Obrońcy Lecha nie zażegnali do końca niebezpieczeństwa i po kilkunastu sekundach piłka trafiła w słupek. Goście nie wyciągnęli wniosków i ich defensywa - szczególnie prawa strona – przeciekała jak dziurawy dach. Kolejna akcja prawą strona gości skończyła się dla nich nieszczęściem. Po podaniu od Gracjana Jarocha tuż przed linią pola karnego znalazł się Maksymilian Hebel i popisał się fantastycznym, silnym strzałem pod poprzeczkę. Jeśli piękne gole określamy terminem „stadiony świata”, to takiego widzieliśmy w 17. min meczu w Rzeszowie.

Były trener Lecha Poznań wraca do wielkiej gry. Powrócił do ojczyzny i poprowadzi zespół z Ligi Mistrzów

Po przerwie było ciekawie, bo od jej początku trener Niels Fredriksen wpuścił na boisko Joela Pereirę i Radosława Murawskiego i goście ruszyli do frontalnego ataku. Tyle, że Resovia w odpowiedzi mogła podwyższyć, gdyż piłka po strzale Pavlasa trafiła w poprzeczkę. W odpowiedzi podobnym „wyczynem” popisał się Pereira. W bramce Resovii znakomicie spisywał się 36-letni Michał Gliwa, broniąc strzały poznaniaków z najbliższej odległości. Na 10 minut przed końcem po drugiej żółtej kartce wyleciał z boiska Radosław Adamski z Resovii, a w doliczonym czasie sędzia wyrzucił jeszcze Pavlasa. Ale i to nie pomogło Lechowi w zdobyciu wyrównania i wielka sensacja stała się faktem.

Gorzkie słowa trenera Kazimierza Moskala po zwolnieniu z Wisły. Mówi o zaskoczeniu i abstrakcji w polskiej pce [ROZMOWA SE]