Ivi Lopez

i

Autor: Cyfrasport Ivi Lopez jest gwiazdą Rakowa

Gwiazda ekstraklasy ocenia

Ivi Lopez o szansach Rakowa na tytuł. Hiszpan mówi też o ubiegłym sezonie

2022-12-30 10:56

Raków jest liderem ekstraklasy i ma duże szanse, aby sięgnąć po tytuł. Wkład w osiągnięcia ekipy z Częstochowy ma Ivi Lopez. Wprawdzie Hiszpan jesienią nie był tak skuteczny, jak w ubiegłym sezonie, ale wciąż należy do liderów zespołu. W rozmowie z "Super Expressem" mówi o walce o mistrzostwo Polski, a także wrócił do poprzednich rozgrywek, gdy na finiszu drużyna straciła tytuł.

Nie roztrwonić dorobku z jesieni

- Dziewięć punktów przewagi to nasz atut i niezły kapitał na rundę rewanżową - powiedział Ivi Lopez w rozmowie z naszym portalem. - Musimy być skoncentrowani, aby tego dorobku nie roztrwonić. Trzeba utrzymywać ten dystans nad konkurencją. Chcę zaznaczyć, że w tym sezonie najważniejsze jest mistrzostwo Polski. Przyznam, że lubimy zdobywać także Puchar Polski, co pokazaliśmy w poprzednich dwóch latach. Chciałbym zatem zdobyć dublet. To byłoby coś wspaniałego - zaznaczył.

Mocno przeżywał utratę tytułu

Na finiszu poprzedniego sezonu Raków dał się wyprzedzić Lechowi, który sięgnął po tytuł. - Byliśmy o krok, ale go nie zdobyliśmy - wspomina Hiszpan. - Wtedy przeżywałem mocno, że uciekła nam szansa. Teraz tego już nie rozpamiętuję, bo uznałem, że ta złość na nic się nie zda. Trzeba podchodzić do tego spokojnie i z większą dozą cierpliwości. Poza tym teraz jesteśmy w lepszej sytuacji i wszystko od nas zależy. Musimy zrobić ten krok w kierunku mistrzostwa. Jeśli to zrobimy to udowodnimy, że jesteśmy najlepszym zespołem w ekstraklasie. Pokazaliśmy, że gramy na najwyższym poziomie - ocenił Ivi Lopez.

Sonda
Czy Ivi Lopez to największa gwiazda PKO Ekstraklasy w historii?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze