Jagiellonia Białystok

Autor: Cyfra Sport Jagiellonia Białystok

Jagiellonia lepsza od Górnika. Dużo goli w Białymstoku

2019-08-17 22:07

Piłkarze Jagiellonii Białystok doczekali się wreszcie pierwszego w tym sezonie zwycięstwa na własnym stadionie. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota po ciekawym i toczonym w szybkim tempie spotkaniu pokonali 3:1 Górnik Zabrze. Gospodarze już do przerwy prowadzili dwoma bramkami, a w drugiej połowie mimo ambitnej postawy gości obronili przewagę.

Piłkarze Jagiellonii zaatakowali od początku meczu i już w 5. minucie prowadzili po golu najlepszego na boisku Ivana Runje. Podwyższył tuż przed przerwą Bartosz Bida, strzelając klasyczną bramkę "do szatni". Po przerwie lepszy był Górnik, który atakował coraz śmielej. W 58. minucie Łukasz Wolsztyński w końcu udokumentował przewagę gości kontaktowym gole. Po tym trafieniu piłkarze z Zabrza przycisnęli jeszcze bardziej i pachniało wyrównaniem. Kluczowym momentem była bramka hiszpańskiego napastnika Jagiellonii Jesusa Imaza. Po tym golu na 3:1 dla "Jagi" młodzi gracze Górnika opadli z sił, a gospodarze kontrolowali już przebieg meczu. Po tym zwycięstwie podopieczni trenera Ireneusza Mamrota awansowali na 3. miejsce w tabeli. Górnik spadł na 7. pozycję.

Jagiellonia - Górnik 3:1

Bramki: 1:0 Runje 5. min, 2:0 Bida 45. min, 2:1 Wolsztyński 58. min, 3:1 Jesus Imaz 70. min

Jagiellonia: Węglarz - Wójcicki, Runje, Arsenić, Guilherme - Přikryl, Pospíšil, Romanczuk, Jesús Imaz (76. Kwiecień), Bida (65. Klimala) - Mudrinski (17. Košťál).

Górnik: Chudý - Sekulić, Wiśniewski, Bochniewicz, Janža - Kopacz (46. Zapolnik), Matras, Ściślak (71. Manneh), Wolsztyński (88. Krawczyk), Jesús Jiménez - Angulo.

żółte kartki: Runje, Košťál, Kwiecień - Kopacz, Matras.