Joao Amaral, Lech Poznań

i

Autor: Cyfra Sport Joao Amaral z Lecha Poznań

Portugalczyk myślał o odejściu z Lecha

Joao Amaral na rozdrożu. Jaka przyszłość czeka gwiazdę mistrza Polski?

2023-02-09 19:45

W poprzednim sezonie Joao Amaral był motorem napędowym Lecha. Miał znaczący wkład w wywalczenie mistrzostwa Polski. W tym sezonie Portugalczyk zawodzi. Teraz pojawiły się informacje, że gwiazda mistrza Polski chciała odejść z poznańskiego klubu. Jaka zatem przyszłość rysuje się przed tym graczem?

Skorża na niego stawiał

Joao Amaral był kluczowym piłkarzem Lecha, gdy prowadził go trener Maciej Skorża. To ten szkoleniowiec postawił na Portugalczyka, który go nie zawodził. W efekcie poznański zespół sięgnął po tytuł w poprzedniej edycji, a swoją cegiełkę do sukcesu dołożył właśnie pomocnik. Jednak po sezonie Skorża odszedł z klubu. Przyszedł John van den Brom u którego Amaral już tak świetnie nie wyglądał. Runda jesienna w jego wykonaniu była przeciętna, już tak nie zachwycał jak kilka miesięcy wcześniej. Co się stało z formą piłkarza?

Myślał o odejściu z Lecha

Jak podał portal meczyki.pl Amaral był niezadowolony ze swojej pozycji w zespole za kadencji holenderskiego szkoleniowca. W efekcie chciał odejść z klubu już w zimowym oknie. Jednak do transferu nie doszło. Władze klubu nie chciały o tym słyszeć. Co dalej z gwiazdą Lecha? Umowa Portugalczyka jest ważna jeszcze przez 1,5 roku. Niewykluczone, że jeśli jego sytuacja nie ulegnie poprawie, to z końcem obecnej edycji znów wróci temat jego odejścia.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
PKO Ekstraklasa Raport 6.02
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze