Patryk Szysz

Autor: Cyfrasport Patryk Szysz

Kapitalne gole w Lubinie! Bohaterem Zagłębia Patryk Szysz [WIDEO]

2021-07-30 20:08

Na inaugurację nowego sezonu Zagłębie zaliczyło falstart. Pod wodzą nowego trenera Dariusza Żurawia przegrało 0:3 z Wisłą Kraków. Dlatego tak ważne było dla gospodarzy, aby w starciu z Górnikiem Łęczna sięgnąć po komplet punktów w 2. kolejce Ekstraklasy. Plan został zrealizowany, bo ekipa z Lubina pokonała beniaminka 3:1. Bohaterem spotkania był Patryk Szysz, strzelec dwóch efektownych bramek.

Spotkanie znakomicie ułożyło się dla gospodarzy. Po dwudziestu minutach Zagłębie objęło prowadzenie za sprawą Patryka Szysza, który pokonał bramkarza Macieja Gomstomskiego strzałem z lewej nogi zza pola karnego. Jednak piłkarze Górnika nie załamali się, lecz niebawem doprowadzili do wyrównania. Stało się to za sprawą Przemysława Banaszaka, który po rzucie rożnym uderzeniem piłki głową trafił do siatki Dominika Hładuna. Dla gracza gości był to debiutancki gol w Ekstraklasie. Po przerwie Zagłębie zadało beniaminkowi z Łęcznej dwa ciosy. I trzeba przyznać, że zrobiło to z przytupem. Najpierw kapitalnym strzałem z lewej strony pola karnego popisał się Sasa Żivec. Słoweniec przymierzył tak, że bramkarz Górnika był bezradny. W końcówce znów błysnął Patryk Szysz, który przeprowadził dynamiczną akcję. Minął kilku rywali i strzałem z pola karnego po raz drugi pokonał golkipera gości. W ten sposób przypieczętował triumf Zagłębia.

Legia Warszawa szykuje transfer. Na celowniku Niemiec

- To moja pierwsza bramka na tym szczeblu, ale smuci nas to, że nic nam nie dała - powiedział Przemysław Banaszak w rozmowie przed kamerą Canal+ Sport. - Na drugą połowę wyszliśmy z założeniem, że strzelimy gola. Chcieliśmy wygrać, ale szybko dostaliśmy bramkę stadiony świata. Nasz bramkarz nie miał nic do powiedzenia w tej sytuacji. A potem było kolejne trafienie i przegraliśmy - podsumował występ piłkarz beniaminka w Canal+ Sport.

Angulo podpisał z gigantem! Nowy klub byłego asa Górnika

Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 3:1

1:0 Patryk Szysz 22. min, 1:1 Przemysław Banaszak 33. min, 2:1 Sasa Żivec 55. min, 3:1 Patryk Szysz 85. min

Żółte kartki:

Krykun, Gol (Łęczna)

Sędziował: Sebastian Krasny.

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Kacper Chodyna, Lorenco Simić, Ian Soler, Mateusz Bartolewski - Erik Daniel (57. Jakub Wójcicki), Łukasz Poręba (89. Daniel Dudziński), Jewgienij Baszkirow, Filip Starzyński, Sasa Żivec (75. Podliński) - Patryk Szysz

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski - Kryspin Szcześniak (88. Dawid Tkacz), Paweł Baranowski, Tomasz Midzierski, Lendro - Michał Mak, Bartłomiej Kalinkowski, Janusz Gol (88. Adrian Cierpka), Serhij Krykun (71. Aleksander Jagiełło) - Bartosz Śpiączka (88. Bartosz Rymaniak), Przemysław Banaszak (76. Paweł Wojciechowski)