Leszek Ojrzyński

i

Autor: Cyfrasport Leszek Ojrzyński

Trenerska karuzela coraz szybsza

Kolejny trener ligowy stracił pracę. Osiem gier bez wygranej przelało czarę goryczy w Kielcach

2022-10-29 19:21

Leszek Ojrzyński nie poprowadzi już Korony. Doświadczony szkoleniowiec, który przed laty stworzył w tym klubie sławną na całą Polskę „Bandę świrów”, a w czerwcu tego roku z obecnymi kieleckimi podopiecznymi awansował do ekstraklasy, został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny.

- Na pewno nie jesteśmy zadowoleni, widać to po atmosferze w szatni – mówił Leszek Ojrzyński na konferencji prasowej po meczu Korony z Piastem, który przyniósł remis 1:1, niesatysfakcjonujący żadnego z rywali. Działacze beniaminka swej frustracji dali wyraz krótko po tejże konferencji. „Trenerze, dziękujemy za pozostawione serce oraz zaangażowanie w rozwój naszego klubu. Życzymy powodzenia w kolejnych wyzwaniach zawodowych!” - komunikat tej treści ukazał się na klubowej stronie.

Kielczanie po 15 meczach, z dorobkiem 13 punktów (3 zwycięstwa, 4 remisy, 8 porażek) plasuje się na miejscu szesnastym, a więc spadkowym (może je stracić w razie niedzielnego zwycięstwa gdańskiej Lechi ze Stalą Mielec). W następnej serii gier, w której rywalem kielczan będzie w Poznaniu mistrz Polski, zespół ze Świętokrzyskiego poprowadzi dotychczasowy asystent Ojrzyńskiego, Kamil Kuzera.

To czwarta w tym sezonie trenerska roszada w klubie ekstraklasy. Zmiany objęły cztery ostatnie w tej chwili drużyny w tabeli. W Gdańsku Marcin Kaczmarek zmienił Tomasza Kaczmarka, w Legnicy Grzegorz Mokry objął schedę po Wojciechu Łobodzińskim. W miniony czwartek, po pięciu latach pracy, Waldemar Fornalik rozstał się z Piastem – dla jego następcy, Aleksandara Vukovicia, remis w Kielcach był pierwszym punktem w roli szkoleniowca Piasta.

Sonda
Czy zwolnienie Leszka Ojrzyńskiego z Korony to dobra decyzja władz klubu?
PKO Ekstraklasa odc. 10
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze