Leo Borges

Autor: cyfrasport Leo Borges

Potworny kiks Brazylijczyka

„Kryminał” w dogrywce finału Pucharu Polski! Takich rzeczy się nie robi, kara za to jest porażająca. Czy Pogoń zdoła dogonić Wisłę? [WIDEO]

2024-05-02 18:27

W dziewiątej z… siedmiu doliczonych przez Tomasza Kwiatkowskiego minut finałowego meczu o Puchar Polski, piłkarze Wisły odrobili stratę do szczecińskiej Pogoni i doprowadzili do dogrywki. Sytuacja była jeszcze przez kilkadziesiąt sekund VAR-owana, jednak nie dopatrzono się pozycji spalonej obrońcy Eneko Satrustegui, który pokonał golkipera „portowców”.

Sektory wiślackich kibiców eksplodowały radością, a stołeczny arbiter zarządził dogrywkę. Niewielu spodziewało się, że w spotkaniu o taką stawkę któremuś z zawodników przydarzyć się może tak nieodpowiedzialne zagranie, jakie stało się udziałem Brazyliczyka Leo Borgesa.

Zaraz na początku dodatkowych 30 minut obrońca Pogoni, będąc dokładnie na linii środkowej, ale pod linią autową, próbował zagrać piłkę do oddalonego o kilkanaście metrów kolegi z drużyny, Mariusza Malca. Podanie w poprzek boiska nazywane jest jednak kolokwialnie „piłkarskim kryminałem”. Dlaczego? Brazylijczyk przekonał się o tym boleśnie.

Jego podanie zostało bowiem przechwycone przez Angela Rodado. Hiszpan w barwach Wisły momentalnie ruszył z piłką na bramkę Pogoni, nie dał się dogonić obu wymienionym wcześniej rywalom, a potem posłał piłkę do siatki, tuż przy długim słupku szczecińskiej „świątyni”. 2:1 dla Wisły!!!

Kara za „piłkarski kryminał” okazała się więc porażająca. Pogoń ma jednak jeszcze trochę czasu na odrobienie straty.

Kto zdobędzie Puchar Polski w sezonie 2023/24?