Łukasz Teodorczyk, Lech Poznań

LECH - WISŁA 1:0. Teodorczyk wreszcie strzela, zapewnił Lechowi komplet punktów

2013-05-06 11:52

Grał dobrze, asystował przy golach, ale na premierowe trafienie w barwach Lecha długo musiał poczekać. Wreszcie się przełamał. Łukasz Teodorczyk (22 l.) strzelił gola, a "Kolejorz" pokonał Wisłę 1:0. Szczęście przyniosła "Teo" jego dziewczyna. - Po raz pierwszy oglądała mnie na stadionie w Poznaniu. To jej dedykuję gola - mówił uradowany snajper.

Lech kontynuuje efektowną serię zwycięstw. Wygrał szósty mecz z rzędu, ale niewiele brakowało, żeby utopił cenne punkty w Wiśle. Poznaniacy rozegrali jeden z najgorszych meczów w wiosennej rundzie, długimi momentami byli drużyną dużo słabszą od gości. Oddali zaledwie jeden cenny strzał na bramkę, ale to wystarczyło.

- Biorąc pod uwagę szczególnie to, co się działo w drugie połowie, to było to spotkanie z gatunku tych, które powinny się jak najszybciej skończyć - przyznał pomocnik Lecha Łukasz Trałka.

Po przerwie Wisła szturmowała bramkę "Kolejorza", ale stwarzane sytuacje kończyła nieporadnie, jak Daniel Sikorski, który pięknie minął obrońcę Marcina Kamińskiego, ale w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Kotorowskim kopnął piłkę tak, jakby za wszelką cenę nie chciał trafić do siatki.

Dużo lepiej niż on zachował się tuż przed przerwą Teodorczyk, który ładnym strzałem głową dał Lechowi wygraną. - Długo czekałem na tego gola, ale do sprawy podchodziłem spokojnie. Robiłem swoje na każdym treningu, nic nie zmieniałem, nie denerwowałem się. A w meczach starałem się dawać drużynie jak najwięcej asystami czy walką i wiedziałem, że prędzej czy później coś wpadnie - mówił Teodorczyk.

Lech - Wisła 1:0

1:0 Teodorczyk 45. min

Sędziował: Hubet Siejewicz 4. Widzów: 30 927

Lech: Kotorowski 3 - Ceesay 2, Wołąkiewicz 4, Kamiński 3, Henriquez 2 (80. Kędziora) - Lovrencsics 4, Murawski 4, Trałka 2, Hamalainen 2, Tonew 2 (78. Możdżeń) - Teodorczyk 4 (85. Ubiparip).

Wisła: Miśkiewicz 3 - Stolarski 2, Głowacki 3, Bunoza 1, Burliga 1 - Sarki 3, Uryga 2 (76. Chrapek), Wilk 3, Garguła 2 (69. Boguski), Małecki 4 - Sikorski 2