Legia i Cracovia zagrają 9 października. Nowy termin Superpucharu Polski

2020-09-18 17:25 Dariusz Chrabałowski
Legia - Cracovia
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Legia - Cracovia

PZPN wyznaczył nowy termin Superpucharu Polski. Legia i Cracovia zmierzyć się mają 9 października na stadionie… przy Łazienkowskiej w Warszawie, uzywanym na co dzień przez Legię.

Pierwotnym terminem meczu mistrz Polski (Legii) ze zdobywcą Pucharu Polski (Cracovii) był 9 sierpnia. Termin anulowano, gdy u jednej z osób sztabu szkoleniowego warszawskiego klubu wykryto koronawirusa. Ma być rozegrany równo dwa miesiące później.

Nowy termin „wciśnięty” został pomiędzy dwa spotkania reprezentacji narodowej. 7 października zespół prowadzony przez selekcjonera Jerzego Brzęczka zmierzyć się ma towarzysko z Finlandią, zaś 11 października zagrać z Włochami w ramach Ligi Narodów.

Dla Legii jest to nieco niefortunny termin, bo w tym czasie wielu zawodników będzie na zgrupowaniach reprezentacji. Dwa dni wcześniej zespół Jerzego Brzęczka zmierzy się w towarzyskim spotkaniu z Finlandią (11.10 starcie z Włochami w Lidze Narodów). Powołania do kadry dla zawodników z klubów krajowych ogłoszone zostaną dopiero 28 września, ale spodziewać się można raczej powołania kogoś z warszawian niż z krakowian.

Najnowsze