Legia Warszawa - Górnik Zabrze, wynik 1:1. Marek Saganowski uratował skórę gospodarzy

2014-08-03 14:00

W meczu 3. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1. Po pierwszej połowie zanosiło się na sensację, bo goście prowadzili po samobójczym trafieniu Igora Lewczuka. Na szczęście dla mistrzów Polski, w drugiej połowie wyrównał rozgrywający setny ligowy mecz w barwach Legii Marek Saganowski.

Legioniści w środę wygrali wysoko z Celtikiem Glasgow, więc zespół Górnika Zabrze liczył, że mistrzowie Polski, grający teraz drugim składem, będą słabiej dysponowani. Goście od początku odważnie atakowali, ale prowadzenie przyniosło im samobójcze trafienie Igora Lewczuka, choć na początku wydawało się, że gola strzelił Adam Danch. - Dostałem piłką, nie zdołałem cofnąć nogi. Nie wiem z czego biorą się nasze problemy, bo po raz kolejny pierwsi tracimy gola – mówił w przerwie niezadowolony Lewczuk.

Wielkie oszustwo Hiszpanów przy okazji meczu Real Madryt - Manchester United [ZDJĘCIA]

- Wypracowaliśmy tę bramkę, stwarzaliśmy sytuacje, a to czy był samobój, czy strzelił gola Dach, to nie ma znaczenia – dodał obrońca Górnika, Błażej Augustyn. W drugiej połowie Legia przejęła inicjatywę, często atakowało, ale stać ją było tylko na wyrównanie. Gola na wagę remisu strzelił Marek Saganowski. Dla popularnego "Sagana" było to 99 trafienie w Ekstraklasie, a napastnik Legii rozgrywał dziś setny ligowy mecz w barwach zespołu z Warszawy.

Legia Warszawa - Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
Bramki: Saganowski 66 - Lewczuk 25 (s)