Michał Kucharczyk

i

Autor: Cyfra Sport Michał Kucharczyk

Michał Kucharczyk zawieszony na PIĘĆ spotkań! Ominą go prawie wszystkie mecze eliminacji Ligi Konferencji

2021-05-19 15:33

Michał Kucharczyk latem 2020 roku trafił do Pogoni Szczecin z Uralu Jekaterynburg. Wcześniej jednak, przez wiele lat, występował on w Legii Warszawa, z którą nie raz walczył w eliminacjach europejskich pucharów. Okazuje się, że na zawodniku Pogoni Szczecin ciąży niezwykle dotkliwa kara za przewinienie sprzed kilku lat. To sprawia, że „Portowcy” przez większą część eliminacji Ligi Konferencji nie będą mogli skorzystać z doświadczonego pomocnika.

Michał Kucharczyk był jedną z ważniejszych postaci w Pogoni Szczecin, która w sezonie 2020/2021 spisywała się nadzwyczaj dobrze i ostatecznie zajęła trzecie miejsce w PKO BP Ekstraklasie. Ten wynik dał oczywiście prawo do gry w europejskich pucharach, a dokładniej w eliminacjach Ligi Konferencji, czyli trzecich w hierarchii, nowopowstałych rozgrywek organizowanych przez UEFA. Gdy Pogoń Szczecin zapewniła sobie prawo występów w tych rozgrywkach, przygotowała listę zawodników uprawnionych do gry. Okazało się, że na Kucharczyku cały czas ciąży kara z… 2018 roku, gdy występował on w Europie w barwach Legii Warszawa.

Jan Tomaszewski MIAŻDŻY Paulo Sousę. "To SKANDAL! Nie rozumiem tego, że..." | Futbologia

Michał Kucharczyk wykluczony na pięć spotkań!

Klub ze Szczecina postanowił od razu upewnić się, czy kara dotyczy występów Kucharczyka także w innym klubie, niż ten, w którym grał on w trakcie nakładania kary. - Pogoń Szczecin, gdy tylko stało się pewne, że awansuje do pucharów, przygotowując listę zawodników uprawnionych do gry w eliminacjach Europa Conference League, wystąpiła do UEFA o wyjaśnienie, czy kara nałożona na Michała Kucharczyka jako zawodnika Legii Warszawa, dotyczy także okresu jego występów w barwach Pogoni Szczecin w bieżącej edycji pucharów – czytamy na oficjalnej stronie „Portowców”.

UEFA nie zaskoczyła swoją odpowiedzią na zapytanie Pogoni. - Do klubu dotarło wyjaśnienie UEFA, iż kara pięciu meczów obejmuje wszelkie kluby, w jakich Michał Kucharczyk będzie uprawniony do występowania w europejskich pucharach, a tym samym zawieszenie zawodnika obowiązuje bezwzględnie na pięć meczów – informuje Pogoń. Michał Kucharczyk został zawieszony na pięć spotkań po tym, jak obejrzał czerwoną kartkę w sierpniu 2018 roku w meczu Legii Warszawa z luksemburskim Dudelange w eliminacjach Ligi Europy.

Większość eliminacji bez Kucharczyka

Tym samym okazuje się, że 30-letni zawodnik Pogoni Szczecin będzie mógł przystąpić do meczu w Lidze Konferencji dopiero na etapie… IV rundy i to dopiero w meczu rewanżowym. Oczywiście, o ile Pogoń Szczecin zdoła awansować do tej fazy eliminacji. Michał Kucharczyk w minionym sezonie pokazał, że może być ważną częścią zespołu Ekstraklasy. W 33 meczach Pogoni we wszystkich rozgrywkach strzelił on 7 bramek oraz zanotował 5 asyst.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze