DAVID BADIA

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Nowy trener w Ekstraklasie

Nieoczekiwany ruch działaczy z Gdańska. Wyleciał z klubu na Cyprze, będzie ratował Lechię

2023-03-22 17:22

Kolejna zmiana na stanowisku trenera w Ekstraklasie. Po Stali Mielec i Górniku Zabrze na zmianę zdecydowano się w Gdańsku. Nowym trenerem Lechii został Hiszpan David Badia.

Poprzedniemu trenerowi Marcinowi Kaczmarkowi podziękowano za pracę po porażce z Wartą 0:2. Długo nie trzeba było czekać na ogłoszenie nowego szkoleniowca, ale bardziej zaskakujący jest jego wybór. Nowym trenerem Biało-Zielonych, który ma ratować ekstraklasę dla Gdańska jest Hiszpan David Badia. To nazwisko jest znane w Polsce, tyle, że nie David, ale Gerard Badia, który przez 7 lat grał w Piaście i zdobył z nim mistrzostwo Polski. David Badia urodził się w Barcelonie, pracował nawet w akademii słynnego klubu, ale kolejne dokonania Hiszpana nie robią już wrażenia. Pracował m.in. w Turcji (Fenerbahce), w Almerii, gdzie pełnił funkcję asystenta.

Od grudnia 2021 roku pracował na Cyprze – kolejno w Ethnikosie, FK Larnace i AS Akritasie Chlorakas. Ten ostatni zespół zamyka tabelę tamtejszej ekstraklasy. Był tam szkoleniowcem przez 5 miesięcy, a z czternastu meczów po jego wodzą drużyna wygrała 3, jeden zremisowała i doznała dziesięciu porażek, a trener legitymował się przeciętna 0,71 pkt na mecz. Dlatego jego wybór na nowego szkoleniowca Lechii może trochę dziwić. Kaczmarek podczas półrocznej pracy z Lechią legitymował się średnią 1,28 pkt. Lechia zajmuje aktualnie przedostatnie miejsce w tabeli i traci do bezpiecznej 15. pozycji trzy punkty.

Czy brak Grosickiego w kadrze to błąd selekcjonera? Trener Pogoni Szczecin wskazuje na ważny czynnik motywacyjny dla swojego piłkarza

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze