Marek Papszun

Autor: Cyfrasport Marek Papszun

Liga Konferencji

Niesamowita seria Rakowa Częstochowa w europejskich pucharach. Marek Papszun zabrał głos

2022-08-05 12:08

Piłkarze Rakowa pokonali 2:0 Spartaka Trnawa w pierwszym spotkaniu III rundy el. Ligi Konferencji. Błysnął najlepszy strzelec zespołu Ivi Lopez (28 l.), który w pierwszej połowie zdobył dwie bramki. W drugim przypadku wykorzystał rzut karny. To jego trzecia bramka w obecnej edycji rozgrywek. Trener Marek Papszun skomentował postawę podopiecznych w europejskich pucharach.

Bryluje Ivi Lopez, ale niesamowitą serią może pochwalić się także wicemistrz Polski dla którego był to dziewiąty występ w Europie, a ósmy z czystym kontem. - Bardzo się z tego cieszymy, bo to duża sprawa i duży wyczyn - powiedział trener Marek Papszun. - Wiemy, że polskie drużyny mają pod górkę w europejskich pucharach. Dlatego zagrać taką liczbę meczów bez straty bramki to dobry wynik. Pokazuje pewną tendencję, bo rywale nie byli słabi. Spartak mocno się nam przeciwstawił. To są drużyny, które są mocno nastawione na rywalizację pucharową. Nie ma tutaj przebacz, to są naprawdę trudne mecze. Trzeba być bardzo dobrze przygotowanym pod każdym kątem. Cieszę się, że ten zespół jest tak mądry i doświadczony, bo umie zachować czyste konta i strzela gole - podkreślił.

Szymon Włodarczyk, nowy napastnik Górnika stawia sobie niebanalne wyzwanie. Chodzi o... nazwisko

Szkoleniowiec Rakowa przed rewanżem (11 sierpnia) ze słowackim klubem zachowuje spokój. - Za nami pierwsza połowa - ocenił. - Wypracowaliśmy na wyjeździe zaliczkę. Teraz trzeba dopiąć sprawę u siebie. Ten mecz trwa dalej. To nie tak, że jest już rozstrzygnięty - zaznaczył trener Papszun.

Kiedyś nie zagrał z Legią, teraz ma być jej gwiazdą. Tak przed laty Rafał Augustyniak zareagował na pominięcie w składzie