Artur Boruc

Autor: CyfraSport Artur Boruc w Legii Warszawa

Nietypowy prezent dla Artura Boruca od kibiców Legii Warszawa. Będzie mecz pożegnalny

2022-05-21 22:09

Piłkarze Legii Warszawa suchą stopą przeszli przez ostatnią kolejkę ekstraklasy. Ograli u siebie Cracovię 3:0. Mecz z „Pasami” mógł być pięknym pożegnaniem Artura Boruca. Legendarny bramkarz Legii powinien w tym spotkaniu wystąpić, by pożegnać się z kibicami. Pożegnanie wyglądało jednak inaczej. „Borubar” otrzymał za to piękny upominek od kibiców.

To było słodko-gorzkie pożegnanie „Króla Artura”. Wrócił do Legii po wielu latach fantastycznej gry w lidze szkockiej, Lidze Mistrzów, Premier League i Serie A. Sprawdził się wszędzie, gdzie był zatrudniony. W Legii od dawna ma status legendy, dlatego wielu fanom było szkoda, że koniec ligowego sezonu nie był też pożegnaniem Boruca. Bramkarz nie zagrał ponieważ on i klub nie zapłacili 25 tys. kary za zachowanie w meczu z Wartą Poznań. Wtedy Boruc uderzył przeciwnika, a następnie jeszcze odepchnął operatora kamery. Obie strony (bramkarz i klub) nie dogadały się, kto ma tę karę zapłacić.

Pożegnali Runjaica, ale ulubieniec kibiców zostaje w Pogoni. Portowcy remisem zakończyli sezon [WIDEO]

Dragomir Okuka gościł „Super Express” w swojej restauracji. „Jak zadzwoni Legia, pakuję się i jadę!”

Żyleta, choć mająca w meczu z Cracovią swoje 17 minut protestu, ładnie pożegnała Boruca. Nie zabrakło przyśpiewek, a uwagę przykuł specjalny prezent. Były wybitny reprezentant Polski otrzymał… szablę. Ze specjalną dedykacją. Wymachiwał nią przed kibicami zgromadzonymi na Żylecie, a ta skandowała jego nazwisko. „Dzięki za wszystko” – można było również usłyszeć. Być może bramkarz usłyszy to jeszcze raz, bowiem klub z Łazienkowskiej planuje Borucowi mecz pożegnalny. Szczegóły Legia ma podać w najbliższych dniach.

SKANDAL! Kibice Legii przerwali mecz z Cracovią. Ostry protest zmusił sędziego do stanowczej reakcji [WIDEO]

Artur Boruc wrócił do Legii latem 2020 r. Zaczął od gry przy pustych trybunach, w trakcie pandemii. Z Legią zdobył mistrzostwo Polski. Z nim między słupkami Wojskowi po latach przerwy wrócili do europejskich pucharów. Stołeczny klub zaliczył jednak katastrofalną rundę jesienną, większość spotkań Boruc jednak jesienią opuścił z powodu kontuzji. Wiosną Legia skupiła się głównie na spokojnym utrzymaniu i na walce (nieudanej) o Puchar Polski. Do feralnego meczu Legia - Warta doszło 13 lutego. Boruc chcąc rozpocząć szybki kontratak Legii, natknął na przeszkodzie Szymonowicza i położył go na ziemię. Efekt? Czerwona kartka i karny dla gości. Zmarnowany wtedy przez Zreľáka.

27 goli na zakończenie sezonu PKO BP Ekstraklasy! Mistrz przypieczętował tytuł, gorąco w Warszawie

Czy Artur Boruc to najlepszy polski bramkarz w historii?