NOWY klub byłego piłkarza Legii. NIESAMOWITY zjazd

2021-01-19 16:56 PSt
Dominik Nagy, Lechia Gdańsk - Legia Warszawa
Autor: East News Dominik Nagy w ataku na bramkę podczas meczu Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

Kiedy Dominik Nagy trafiał przed kilkoma laty do Warszawy, przepowiadano mu pójście śladami Ondreja Dudy. Ogromny potencjał, świetna gra w ekstraklasie, a następnie transfer do jednej z pięciu topowych lig Europy. Rzeczywistość okazała się jednak zgoła odmienna. W Warszawie mało kto już o nim pamięta, a sam zawodnik może zapomnieć o transferze do Włoch czy Hiszpanii. Teraz 25-latek spróbuje odbudować swoją karierę na Węgrzech.

Dominik Nagy trafił do Legii z opinią niezwykle utalentowanego zawodnika. W klubie nie wahano się wydać na niego blisko miliona euro. Plan zakładał, że młody Węgier szturmem weźmie ekstraklasę i z dobrej strony pokaże się w europejskich pucharach, dzięki czemu „Wojskowi” będą mogli w przyszłości sprzedać go z zyskiem. Początek przygody 25-latka przy Łazienkowskiej faktycznie wskazywał, że taki obrót spraw jest możliwy. Z każdym miesiącem było jednak gorzej.

Lewandowski KUPI Legię?! Tajemnicze ROZMOWY z Mioduskim | Futbologia

Jak się okazało, Nagy zbyt rzadko skupiał się na treningach i ciężkiej pracy, a zbyt często na odkrywaniu nocnych uroków Warszawy. Klub z Łazienkowskiej dwukrotnie wypożyczał piłkarza – najpierw do Ferencvarosi, następnie do Panathinaikosu Ateny – aż w końcu stracił do niego cierpliwość. W październiku ubiegłego roku kontrakt 25-latka z Legią został rozwiązany, piłkarz stał się wolnym zawodnikiem. Nowego pracodawcę udało mu się jednak znaleźć dopiero teraz.

Kluczowy piłkarz opuszcza Ekstraklasę. "Jadę spełniać kolejne marzenia"

Honved Budapeszt poinformował w oficjalnym komunikacie, że Nagy trafił do klubu na zasadzie wolnego transferu. 10-krotny reprezentant Węgier podpisał z klubem kontrakt obowiązujący do końca grudnia 2023 roku. Nowa drużyna 25-latka zajmuje obecnie 10. miejsce w tabeli węgierskiej ekstraklasy.

Dominik Nagy trafił do Legii w styczniu 2017 roku z Ferencvarosi za około milion euro. W barwach obecnego mistrza Polski zanotował 84 występy, w których zdobył 13 bramek oraz zanotował 10 asyst. Z „Wojskowymi” trzykrotnie sięgnął po tytuł mistrza Polski, raz triumfował także w Pucharze Polski. 25-latek ma również na koncie 10 występów w reprezentacji Węgier, dla której zdobył 1 bramkę.

Najnowsze