Kluczowy piłkarz opuszcza Ekstraklasę. "Jadę spełniać kolejne marzenia"

2021-01-17 13:33 MaSz
Michał Karbownik
Autor: Cyfrasport Michał Karbownik

Stało się. W rundzie rewanżowej Legia będzie musiała radzić sobie bez kluczowego piłkarza. Michał Karbownik nie wspomoże warszawskiego zespołu w walce o mistrzostwo Polski. Reprezentant Polski wyjeżdża do Anglii. Dalszą część sezonu spędzi w Brighton. W ten sposób dołączy do Jakuba Modera z Lecha, który także już trenuje w klubie Premier League.

Legia wydała komunikat o odejściu piłkarza na oficjalnej stronie. - Klub angielskiej Premier League Brighton & Hove Albion FC skorzystał z opcji skrócenia okresu wypożyczenia Michała Karbownika. 19-letni absolwent Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa opuszcza zespół Mistrza Polski - czytamy w oświadczeniu na klubowym portalu. Piłkarz opuścił zgrupowanie Legii w Dubaju. - Dziękuję za wszystko. Jadę spełniać swoje kolejne marzenia. W moim sercu Legia będzie na zawsze. Trzymajcie się. Do zobaczenia - powiedział kadrowicz na nagraniu zamieszczonym przez Legię w mediach społecznościowych.

Reprezentant Polski ROZCHWYTYWANY. Kolejny GIGANT zainteresowany obrońcą

Michał Karbownik w Ekstraklasie debiutował w ubiegłym sezonie u trenera Aleksandara Vukovicia. Miał wkład w wywalczenie mistrzostwa Polski 2020. Przypadła mu nagroda "Młodzieżowiec sezonu". Jesienią zadebiutował w reprezentacji Polski i został sprzedany do Brighton. Angielski klub zapłacił za Polaka ok. sześć mln euro. Piłkarz został do Legii wypożyczony na rok. Jednak przedstawiciele "Mew" zdecydowali, że już teraz będzie potrzebny w drużynie Premier League, która broni się przed spadkiem. Brighton pokonał 1:0 Leeds na wyjeździe i tym samym przerwał serię dziewięciu meczów bez zwycięstwa.

Bramkarz Legii imponuje formą w Dubaju. Zatrzyma Dynamo Kijów?

Najnowsze