Odra ogrywa Piasta

2008-11-15 18:30

Po bardzo słabym spotkaniu, Odra wygrała z Piastem 1:0. Mecz odbył się w Wodzisławiu, chociaż w roli gospodarzy wystąpili piłkarze z Gliwic.

Mecz z Piastem był dla Odry szczególny. Spotkanie rozegrano w Wodzisławiu, jednak piłkarze Ryszarda Wieczorka, chociaż grali na własnym stadionie, byli dziś gośćmi. Wszystko przez to, że obiekt Piasta w Gliwicach nie uzyskał pierwszoligowej licencji, zatem mecze „u siebie” zespół rozgrywa właśnie w Wodzisławiu. - Zmiana gospodarza nie miałaby sensu. Wiosną przecież kłopot by powrócił – mówił przed spotkaniem Józef Drabicki, dyrektor Piasta.

Sytuacja zatem niecodzienna, ale na boisku mieliśmy szarą ligową rzeczywistość, czyli nudy i mało emocji. W pierwszej połowie mieliśmy jedną sytuację bramkową, ale zmarnował ją Daniel Rygel, który strzałem z trzech metrów nie potrafił pokonać Michala Peskovicia. Oprócz tego było mnóstwo fauli i chaotycznej gry w środku pola.

W drugiej połowie piłkarskim widowiskiem zapachniało tylko przez chwilę, gdy wreszcie zobaczyliśmy bramkę. Kasprzika pokonał Marcin Malinowski. Potem było znów to samo, czyli faule i kartki. Piast musiał kończyć mecz w dziesiątkę po tym, jak czerwony kartonik obejrzał obrońca Paweł Gamla. Nic zatem dziwnego, że „gospodarze” grający w osłabieniu nie potrafili już zagrozić „gościom”, którzy wynik dowieźli do końca,

Piast Gliwice – Odra Wodzisław 0:1