Piast Gliwice - Legia Warszawa 3:1. Wilczek pożarł mistrza Polski. Sensacja w Gliwicach

2014-10-05 19:37

Legia Warszawa wyraźnie nie znosi dobrze trudów gry w Lidze Europy i Ekstraklasie. W 11. kolejce polskiej ligi mistrzowie Polski zdecydowanie przegrali w Gliwicach z Piastem 1:3. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Kamil Wilczek, zdobywca trzech goli!

Piast Gliwice, który przed meczem zajmował w lidze dopiero 12. miejsce, był raczej skazywany na pożarcie. Rzeczywistość okazała się zgoła inna. Ucztę z mistrzów Polski zrobił sobie Kamil Wilczek. Napastnik gospodarzy rozegrał znakomity mecz, zaliczając hat-tricka.

Pierwszy kęs Wilczek zrobił w 16. minucie, choć trzeba przyznać, że pomógł mu Dusan Kuciak, który zaliczył bardzo niepewną interwencję. 20 minut później bramkarz Legii popełnił kolejny błąd. Nie zdołał czysto trafić w piłkę, ta spadła pod nogi Wilczka i było 2:0. Napastnik gospodarzy deser zjadł w 76. minucie, dobijając strzał Bartosza Szeligi. W końcówce honorowego gola dla Legii strzelił Ondrej Duda.

Wielki Powrót Waldemara Fornalika do Ruchu? Jan Kocian zwolniony

Dzięki wygranej Piast awansował na 8. miejsce w tabeli. Legia nie zdołała wskoczyć na fotel lidera. Na nim pozostaje Górnik Zabrze (21 punktów), który ma punkt więcej od warszawian, Jagiellonii Białystok i Śląska Wrocław.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 3:1 (2:0)
Wilczek 16, 36, 76 - Duda 90

Piast: Jakub Szmatuła - Piotr Brożek, Kornel Osyra, Csaba Horvath, Adrian Klepczyński, Matej Izvolt (77. Sasa Zivec), Radosław Murawski, Kamil Wilczek, Carles Martinez, Tomasz Podgórski (52. Bartosz Szeliga), Ruben Jurado (67. Łukasz Hanzel)

Legia: Dusan Kuciak - Łukasz Broź, Inaki Astiz, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk (46. Tomasz Jodłowiec), Jakub Kosecki, Krystian Bielik (46. Michał Żyro), Helio Pinto, Ivica Vrdoljak, Marek Saganowski (71. Ondrej Duda), Orlando Sa

Żółte kartki: Bielik, Rzeźniczak

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!