Pogoń lepsza od Śląska. Kucharczyk z premierowym golem dla "Portowców" w lidze [WIDEO]

2020-09-19 19:40 Jerzy Chwałek
Autor: Cyfrasport Michał Kucharczyk (w środku, Pogoń Szczecin) w walce o piłkę z piłkarzami Śląska Wrocław

Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali drugi mecz w sezonie. Tym razem pokonali u siebie Śląsk 1:0 w spotkaniu 4. kolejki Ekstraklasy. Decydująca dla losów meczu była akcja w 86. min. Wtedy bramkarz wrocławskiego zespołu - Matus Putnocky sfaulował w walce o górną piłkę Kamila Drygasa. Pewnym wykonawcą karnego dla "Portowców" był Michał Kucharczyk. To jego premierowa bramka w barwach szczecińskiej drużyny w Ekstraklasie. Wcześniej trafił bowiem w Pucharze Polski.

W Śląsku z podstawowych zawodników zabrakło kontuzjowanych Mateusza Praszelika i Israela Puerty. W 17. min w bardzo groźnej sytuacji pod bramką Pogoni w ostatniej chwili Piotrowi Celebanowi piłkę sprzed nosa sprzątnął Sebastian Kowalczyk. W odpowiedzi Alexander Gorgon po dośrodkowaniu Michała Kucharczyka strzelił tuż nad poprzeczką. Kilka minut później Gorgon zrewanżował się dośrodkowaniem "Kuchemu", ale i ten z woleja strzelił za wysoko. Po minucie Gorgon spudłował w jeszcze lepszej sytuacji po centrze Davida Steca.

Dlaczego Karbownik nie gra z Górnikiem? Czyżby transfer do Napoli przesądzony?

Pogoń rozgrywała najlepsze minuty w tym sezonie, choć grała bez klasycznego napastnika, a trener desygnował do tej roli Pawła Cibickiego. Zaraz o przerwie goście przeprowadzili szybką i składną akcję, ale strzał Roberta Picha zablokował Benedikt Zech. Obaj trenerzy dokonywali zmian. W Śląsku szansę debiutu dostał Szymon Lewkot, a Bartłomiej Pawłowski zaliczył pierwszy występ po powrocie do Ekstraklasy z Turcji. Po kilku minutach chaosu w końcu goście przeprowadzili składną akcję. Jednak po podaniu Roberta Picha, Erik Exposito strzelił nad poprzeczką. Hiszpan jeszcze lepszą sytuację na uratowanie remisu zaprzepaścił w doliczonym czasie gry, gdy spudłował z kilku metrów.