Flavio Paixao, Lechia Gdańsk

Autor: Cyfra Sport Flavio Paixao

Piękne urodziny kapitana. Flavio Paixao bohaterem Lechii [WIDEO]

2020-09-19 16:56

Po raz kolejny Flavio Paixao pokazał jak ważnym jest piłkarzem dla Lechii. To właśnie Portugalczyk zdobył dwie bramki i poprowadził Lechię do wygranej 4:2 ze Stalą Mielec w meczu 4. kolejki Ekstraklasy. Dorobek kapitana to już 81 goli w historii jego występów w Ekstraklasie. Tymi trafieniami sprawił sobie prezent na 36 urodziny, które obchodzi właśnie 19 września. Lechia przerwała serię dwóch przegranych z rzędu, a beniaminek z Mielca wciąż pozostaje bez zwycięstwa w obecnym sezonie. Zobaczcie pierwszą bramkę kapitana oraz trafienie Conrado, które było wyjątkowej urody.

Początek spotkania był piorunujący, bo Lechia szybko objęła prowadzenie za sprawą Flavio Paixao, który głową posłał piłkę do siatki bramkarza Rafała Strączka. Tyle, że beniaminek w pierwszej połowie zdążył zadać jeszcze dwa ciosy gospodarzom. Wyrównał Krystian Getinger, który zdecydował się na strzał z powietrza po podaniu Macieja Domańskiego. Po chwili wydawało się, że gospodarze będą mieli rzut karny. Jednak sędzia skorzystał z systemu wideoweryfikacji VAR i zmienił decyzję. Okazało się, że obrońca kadry młodzieżowej Kamil Piątkowski nie dotknął piłki ręką.

PECH Roberta Lewandowskiego! BOLESNA KONTUZJA i opuchnięta stopa. Polak opuści ważny mecz?!

Niesamowite emocje miały miejsce w końcówce pierwszej połowy. Stal za sprawą Michała Maka wyszła na prowadzenie. Tyle, że cieszyła się z tego chwilę, bo Brazylijczyk Conrado jeszcze przed zejściem na przerwę wyrównał! Ale zrobił w to kapitalny sposób, strzałem z lewej nogi. Jego trafienie do obejrzenia poniżej.

Znany piłkarz umarł mu na rękach. DRAMATYCZNE wyznanie o wielkim KOSZMARZE, wyciekły nowe fakty

W drugiej części gospodarze zapewnili sobie wygraną. Omran Haydary został sfaulowany z prawej strony pola karnego i arbiter wskazał na rzut karny, który pewnie wykorzystał Flavio Paixao. To 81 gol Portugalczyka w Ekstraklasie. Jest najlepszym zagranicznym strzelcem w dziejach polskiej ligi. W ten sposób Flavio sprawił sobie prezent na 36 urodziny. W końcówce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Rafała Pietrzaka beniaminka dobił stoper Michał Nalepa.

Widzew wreszcie wygrał w I lidze! Merveille Fundambu strzelił gola sezonu?! [WYNIK]

Lechia Gdańsk - Stal Mielec 4:2

Bramki:0:1 Flavio Paixao 4. min, 1:1 Krystian Getinger 23. min, 1:2 Mateusz Mak 44. min, 2:2 Conrado 45. min, 3:2 Flavio Paixao 73. min (karny), 4:2 Michał Nalepa 88. min

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 4507

Żółte kartki: Kenny Saief, Michał Nalepa, Conrado (Lechia Gdańsk) - Krystian Getinger, Marcin Flis (Stal Mielec)

Lechia Gdańsk: Duszan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Bartosz Kopacz, Rafał Pietrzak - Omran Haydary (90. Jaroslav Mihalík), Jarosław Kubicki, Tomasz Makowski, Kenny Saief (75. Łukasz Zwoliński), Conrado (82. Egy Maulana Vikri) - Flavio Paixao (90. Maciej Gajos)

Stal Mielec: Rafał Strączek - Marcin Flis, Kamil Kościelny, Mateusz Żyro, Krystian Getinger (64. Damian Pawłowski) - Mateusz Mak, Mateusz Matras, Grzegorz Tomasiewicz (77. Robert Dadok), Maciej Domański (77. Szymon Stasik), Andreja Prokić (46. Martin Sus) - Łukasz Zjawiński (46. Paweł Tomczyk)