Kamil Grosicki

Autor: Cyfra Sport Kamil Grosicki

Pogoń nie do zatrzymania w Niecieczy. Dwa dzwony nie obudziły piłkarzy Termaliki [WIDEO]

2021-12-04 18:48

Pogoń Szczecin wygrała z Termaliką Nieciecza 3:1, zaskakując gospodarzy na początku meczu. W ciągu 24. minut piłkarze Kosty Runiajca strzelili dwa gole, a Termalica nie była już w stanie odwrócić losów meczu. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo Pogoni w lidze.

Goście przycisnęli Termalikę bardzo mocno od pierwszych minut, i pokazywali przy tym dużą jakość. W 7. min Kamil Grosicki idealnie podał do Jeana Carlosa, a ten z 6. metrów zmarnował wyborną okazję. Trafił w bramkarza Loskę, choć miał odkrytą większość bramki. Kilka minut później strzał Sebastiana Kowalczyka znakomicie obronił ponownie Loska. Z trzecim razem nie miał już szans. W 13. min Carlos odkupił część winy za zmarnowaną sytuację, podał do Grosika, który wszedł w pole karny i strzałem przy długim słupku zdobył prowadzenie. W 24. min świetną akcję prawym skrzydłem przeprowadził Kacper Kozłowski, a Jakub Bartkowski strzałem z 6. metrów z ostręgo kąta strzelił na 2:0. Gdy wydawało się, że gospodarze są już na kolanach, to wykorzystali swoją szansę i odrobinę szczęścia. W 27. min po starciu z Kozłowskim w polu karnym przewrócił się Nemanja Tekijaski i sędzia wskazał na rzut karny, choć VAR analizował tę sytuację ponad 3 minuty.

Zmiany na meczach Bundesligi z powodu COVID-19. Ta decyzja uderza w wielkie kluby

Jedenastkę na gola zamienił Piotr Wlazło, który był optymistą przed drugą połową meczu. - Dostaliśmy na początku dwa dzwony, ale udało się strzelić na 2:1 i robimy wszystko, żeby zdobyć jakieś punkty – mówił w przerwie meczu kapitan Termaliki. Okazało się, że dwa dzwony nie do końca obudziły gospodarzy, bo Pogoń po przerwie dominowała, jak na początku meczu. W 52. min strzał Jeana Carlosa świetnie obronił Loska, ale dwie minuty później po dośrodkowaniu Grosika piłka trafiła w rękę Wiktora Biedrzyckiego. Sędzia po analizie VAR i obejrzeniu tej sytuacji podyktował karnego. Pewnym egzekutorem okazał się Sebastian Kowalczyk. Ten gol zapewnił spokój w grze Pogoni, a gospodarzom odebrał energię. Portowcy powinni podwyższyć wynik. Dwóch znakomitych podań Grosickiego w ciągu dwóch minut nie wykorzystali jego koledzy. Najpierw Michał Kucharczyk trafił w słupek, a następnie strzał Kowalczyka przed linią bramkową zatrzymał Biedrzycki. Odpowiedzią gospodarzy było mocne uderzenie Sebastiana Boneckiego obronione przez Dantego Stipicę. Pogoń zrównała się punkami z liderem Lechem i podobnie, jak tydzień temu będzie czekała na odpowiedź drużyny z Poznania.

Wielki powrót Grosickiego do reprezentacji Polski?! Szczere słowa o powołaniach Sousy

Kacper Kozłowski

Autor: Cyfra Sport Kacper Kozłowski

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Pogoń Szczecin 1:3 (1:2).

Bramki: 0:1 Kamil Grosicki (12), 0:2 Jakub Bartkowski (24), 1:2 Piotr Wlazło (31-karny), 1:3 Sebastian Kowalczyk (56-karny).

Żółta kartka – Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Piotr Wlazło, Bartłomiej Kukułowicz; Pogoń Szczecin: Jean Carlos Silva, Kamil Drygas, Paweł Stolarski.

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok). Widzów: 2 054.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Tomasz Loska - Mateusz Grzybek, Nemanja Tekijaski, Wiktor Biedrzycki, Bartłomiej Kukułowicz (67. Marcin Grabowski) - Michal Hubinek, Piotr Wlazło, Samuel Stefanik (86. Michał Orzechowski) - Muris Mesanovic, Kacper Śpiewak (75. Martin Zeman), Roman Gergel (67. Sebastian Bonecki).

Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Kostas Triantafyllopoulos, Benedikt Zech, Luis Mata (78. Paweł Stolarski) - Jean Carlos Silva (75. Kamil Drygas), Damian Dąbrowski, Kacper Kozłowski (78. Mateusz Łęgowski), Sebastian Kowalczyk, Kamil Grosicki (75. Piotr Parzyszek) - Luka Zahovic (61. Michał Kucharczyk). (PAP)

Czy Kamil Grosicki powinien wrócić do reprezentacji?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE