Takefume Akahoshi TAKUYA MURAYAMA Pogoń Szczecin

Autor: Eastnews

Pogoń - Podbeskidze, wynik 2:1. Pierwszy skalp Portowców u siebie

2013-09-23 22:06

Pogoń Szczecin pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1. Co więcej, wszystkie gole strzelili... gospodarze. Dla "Portowców" było to pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie na własnym boisku, który dal awans na pozycję wicelidera Ekstraklasy.

Wszystkie bramki poniedziałkowego spotkania 9. kolejki Ekstraklasy padły w pierwszej połowie. W 16. minucie Adam Frączczak dostał świetne podanie na piąty metr od Herve Tchamiego i nie zmarnował okazji. Już trzy minuty później na 2:0 podwyższył Takuya Murayama, który wykończył akcję sam na sam z bramkarzem Podbeskidzia.

>>> Świetny mecz Waldemara Soboty. Polak zachwycił kibiców

Po dwóch szybkich golach zespół Dariusza Wdowczyka zwolnił tempo gry i w dodatku sam strzelił sobie gola. Autorem samobójczego trafienia był Marcin Robak. Pięć minut później mogło być 2:2, ale Frank Adu nie trafił do pustej bramki z 5 metrów!!

Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:1)
Frączczak 16, Murayama 19 - Robak 39 sam.

Pogoń: Janukiewicz - Frączczak, Golla, Dąbrowski, Lewandowski - Murayama, Ława (66. Ouedraogo), Rogalski (78. Djousse), Akahoshi, Tchami (46. Bąk) - Robak

Podbeskidzie: Rybansky - Sokołowski, Pietrasiak, Telichowski, Górkiewicz - Bujok (55. Wodecki), Kwame, Urban (61. Pawela), Deja (72. Kurowski), Łatka - Malinowski.