Piast Gliwice, radość

Autor: CyfraSport Piast Gliwice, radość

Piast skorzystał z prezentów Pogoni. Pucharowa porażka "Portowców" na własnym terenie

2021-02-10 18:55

To Piast Gliwice jest kolejnym ćwierćfinalistą Fortuna Pucharu Polski. Choć na stadionie w Szczecinie więcej z gry miała miejscowa Pogoń, to jednak grzeszyła nieskutecznością i bardzo długo nie była w stanie skrzywdzić gości ze Śląska. A ci trafili do siatki dwukrotnie, w obu przypadkach przy wydatnej pomocy miejscowych - najpierw z rzutu karnego, potem po fatalnym błędzie defensywy. "Portowcy" strzelili gola kontaktowego w doliczonym czasie gry, ale było już za późno i przegrali 1:2 (0:1).

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:2 (0:1)

Bramki: Zahović 90+2' - Chrapek 14' (k.), Winciersz 68'

Żółte kartki: Malec 56' - Holubek 33', Jodłowiec 57'

Pogoń: Stipica - Bartkowski, Zech, Malec, Mata (72' Zahović) - Kucharczyk, Dąbrowski (72' Drygas), Gorgon (81' Podstawski), Kowalczyk (77' Hostikka), Smoliński - Benedyczak (77' Fornalczyk)

Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Malarczyk, Holubek - Pyrka (84' Borkała), Jodłowiec (60' Huk), Sokołowski, Winciersz - Chrapek (84' Lipski) - Żyro

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice

KONIEC MECZU

Zawodnicy Piasta poradzili sobie z zagrożeniem i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski!

Serdecznie dziękujemy za uwagę.

90+4'

Rzut wolny dla Pogoni z 25. metra - ostatnia szansa na dogrywkę! Do piłki podejdzie Michał Kucharczyk.

90+3'

90+2'

GOOOOOOL! POGOŃ!

Luka Zahović pakuje piłkę do siatki z bliskiej odległości! Gospodarze mają dosłownie minutę, by doprowadzić do dogrywki!

90'

Trzy minuty doliczone.

86'

Chyba nic już tu się nie zmieni - to Piast Gliwice zamelduje się w ćwierćfinale Pucharu Polski.

84'

Podwójna roszada w Piaście - boisko opuszczają Chrapek oraz Pyrka, wchodzą Lipski i Borkała.

83'

Próba Drygasa bez powodzenia.

82'

Malec wybija piłkę z linii bramkowej!

Piast był o krok od całkowitego pogrążenia gospodarzy.

81'

Jeszcze Podstawski za Gorgona na ostatni minuty gry.

79'

Plach bez większych problemów wyłapuje główkę jednego z graczy Pogoni.

77'

Fornalczyk i Hostikka na murawie, opuszczają je natomiast Benedyczak oraz Kowalczyk. Trener Runjaić stara się jeszcze odwrócić losy spotkania.

75'

Teraz Piast spokojnie szanuje piłkę. Już niewiele czasu brakuje gliwiczanom, aby wrócić do domu z awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski.

72'

Schodzą Dąbrowski i Mata, wchodzą Drygas i Zahović.

71'

Bardzo dziwny przebieg tego spotkania. Pogoń przeważa, ma więcej z gry, ale Piast skorzystał z dwóch prezentów - rzutu karnego i fatalnego podania - i ma znakomity wynik.

70'

68'

GOOOOL, PIAST! NIEBYWAŁE OKOLICZNOŚCI!

Jeden z defensorów Pogoni fatalnie się myli i zagrywa piłkę wprost pod nogi Mateusza Winciersza, a gracz gości nie ma najmniejszych problemów ze skorzystaniem z tego prezentu! 0:2!

67'

Kolejny niecelny strzał z dystansu Sebastiana Kowalczyka.

65'

Przez dłuższą chwilę przy piłce utrzymywał się Piast, ale goście popełnili faul w ofensywie.

62'

Pogoń z każdą chwilą znajduje się pod coraz większą presją czasu. Z przebiegu meczu z pewnością nie zasługuje na porażkę, ale defensywie Piasta trzeba oddać, że jest niezwykle czujna.

60'

Kontuzjowany Jodłowiec musi opuścić boisko. Polskiego pomocnika zmienia Huk.

57'

Kolejne napomnienie, tym razem dla Jodłowca za faul na Malcu.

56'

Malec z żółtą kartką za nieprzepisowane przerwanie kontry Piasta w środku pola.

55'

Piast o włos od gola!

Szybka, znakomita kontra gliwiczan, po której chyba Żyro główkował na bramkę szczecinian, a jeden z defensorów Pogoni z linii bramkowej wyekspediował piłkę dosłownie w ostatniej chwili!

54'

Znacznie chybiony strzał Sebastiana Kowalczyka. Kapitan Pogoni szukał szczęścia udrzeniem sprzed pola karnego.

52'

Kucharczyk powstrzymany na skrzydle w swojej próbie ofensywnej.

50'

Pogoń teraz stara się uspokoić grę po nerwowym początku drugiej połowy.

48'

Ależ błąd Mariusza Malca!

Michał Chrapek posłał piłkę obok Dantego Stipicy, ale defensor Pogoni zdołał się zrehabilitować i wybił futbolówkę sprzed linii bramkowej.

Druga połowa rozpoczęta bez zmian w składach!

PRZERWA

Koniec pierwszej części spotkania. Z gry dużo więcej ma Pogoń, ale obrona Piasta pozostaje niezwykle czujna. Zobaczymy, jak wszystko ułożyło się po przerwie. Kwadrans wytchnienia i gramy dalej!

45'

Konczkowski w ostatniej chwili powstrzymuje Smolińskiego, który szukał podaniem swoich kolegów w polu karnym.

Dwie minuty doliczone.

43'

Kontra zainicjowana przez szybkie zagranie Placha również nie przyniosła efektu.

42'

Niecelne podanie w kierunku Gorgona.

40'

Kolejny raz futbolówkę rozgrywa Pogoń, cierpliwie w poszukiwaniu kolejnych okazji. Ale interweniuj Czerwiński.

37'

Z akcją ofensywną wypuścił się teraz Piast, ale wszystko kończy się wznowieniem gry przez Stipicę.

34'

Plach interweniuje bez najmniejszych problemów po rzucie wolnym dla Pogoni.

33'

Pierwsza dziś żółta kartka - ukarany defensor Piasta, Holubek.

32'

Mnóstwo dziś strzałów Pogoni zablokowanych przez graczy Piasta. Teraz próbował Mata, znów w defensywę.

30'

Kolejna próba aktywnego dziś Sebastiana Kowalczyka, ponownie górą defensywa Piasta Gliwice.

28'

Teraz spokojnie przy piłce utrzymuje się Piast.

26'

Benedyczak!

Dobra akcja napastnika Pogoni po podaniu Gorgona, ale strzał świetnie broni Plach.

25'

Spotkanie toczy się w takich warunkach.

22'

W przekroju tego meczu przy piłce utrzymuje się Pogoń, ale defensywa Piasta jest bardzo czujna. A rzut karny - dodatkowo wykorzystany - spadł przyjezdnym jak z nieba.

20'

Ofensywny faul Benedyczaka.

18'

Dobra akcja Kowalczyka, a po powstrzymaniu kapitana Pogoni próbowali jeszcze Kucharczyk i Dąbrowski, ale w obu przypadkach bez powodzenia.

17'

Gliwiczanom wciąż mało po tym golu, jednak teraz defensywa Pogoni umiejętnie wypchnęła Chrapka z dala od własnej "szesnastki".

15'

14'

GOOOOOOOOOOOOL!

Pewny strzał Michała Chrapka, Dante Stipica bezradny - 0:1!

13'

Rzut karny dla Piasta Gliwice po faulu na Michale Żyrze i analizie VAR!

11'

Rzut karny dla Piasta?!

Żyro chyba kopnięty w polu karnym Pogoni. Sędzia Tomasz Kwiatkowski czeka na sygnał od VAR i... biegnie do monitora!

10'

Pierwsze fragmenty spotkania raczej dla Pogoni, która wywalczyła też dwa kornery. Na razie jednak wszystko bez większego zagrożenia.

9'

Gliwiczanie radzą sobie z zagrożeniem, daleki wykop Piotra Malarczyka.

8'

Michał Kucharczyk zablokowany w polu karnym Piasta, rzut rożny dla Pogoni.

7'

Malec próbował zaatakować z głębi pola, ale poradził sobie z nim Sokołowski.

5'

Odgwizdane zagranie ręką Michała Żyry.

4'

Spokojny początek w wykonaniu Portowców, próba Gorgona zablokowana.

2'

Z uwagi na zimowe warunki, spotkanie rozgrywane jest pomarańczową piłką.

1'

Pogoń rozpoczęła mecz!

Losowanie stron i zaczynamy!

Obie drużyny lada chwila pojawią się na murawie!

O awansie decyduje jeden mecz, zatem możliwe są dogrywka i rzuty karne.

To jedno z najciekawszy starć tej fazy Pucharu Polski! Kto wyjdzie górą z pojedynku Pogoni z Piastem? Serdecznie zapraszamy na naszą relację na żywo!

Początek meczu o godz. 17:30.