Cezary Wilk

Autor: Tomasz Gola

Polonia Warszawa - Wisła Kraków, wynik 1:2. Przełamanie "Białej Gwiazdy" w stolicy

2013-03-09 21:17

Po dwóch bezbramkowych remisach, Wisła Kraków odniosła pierwszą tej wiosny wygraną. "Biała Gwiazda" pokonała w Warszawie Polonię Warszawa 2:1, a gola na wagę kompletu punktów zdobył Michał Chrapek.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Polonii. Gordan Bunoza nie widzieć czemu ruszył z piłką w kierunku własnej bramki. Wtedy odebrał mu ją Miłosz Przybecki i strzelił na 1:0. Okazało się jednak, że dla "Czarnych Koszul" to były miłe złego początki. Wisła wyrównała jeszcze przed przerwą. Ivica Iliev podał do Cezarego Wilka, a ten potężnym uderzeniem pokonał byłego bramkarza Wisły - Mariusza Pawełka. W drugiej połowie goście szybko wyszli na prowadzenie po ładnej, zespołowej akcji. Iliev z lewego skrzydła zagrał do Patryka Małeckiego. Ten podał do Łukasza Burligi, a gola na wagę trzech punktów zdobył Michał Chrapek, dla którego było to pierwsze trafienie w Ekstraklasie.

Wisła przełamała więc kryzys, po początek rundy w wykonaniu piłkarzy Tomasza Kulawika był fatalny. "Biała Gwiazda" zremisowała bezbramkowo z GKS-em Bełchatów i Podbeskidziem Bielsko-Biała. Dla Polonii była to pierwsza na wiosnę porażka.

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 1:2
14. Przybecki - 35. Wilk, 52. Chrapek

Polonia: Pawełek - Tosik Ż, Szymanek, Morozov, Todorovski, Gołębiewski (74. Kiełb), Przybecki, Piątek (37. Baran Ż), Hołota Ż, Pazio (49. Wszołek), Grzelczak Ż
Wisła: Pareiko - Bunoza Ż (56. Sarki), Głowacki, Chavez Ż, Jovanović, Sobolewski, Wilk, Burliga, Chrapek (90. Brud), Iliev (84. Sikorski), Małecki