Ponad 20 piłkarzy w klubie Ekstraklasy ma KORONAWIRUSA! Rozgrywki zostaną ZAWIESZONE?

2020-09-27 10:53 MSo
Pogoń Szczecin
Autor: Cyfra Sport Pogoń Szczecin

Coraz poważniej wygląda sytuacja z pandemią koronawirusa w PKO Ekstraklasie! Kolejne kluby informują o licznych przypadkach pozytywnych testów na COVID-19 w zespole. Najpoważniej sytuacja wygląda w Pogoni Szczecin. Jak informuje oficjalna strona klubu, w ekipie Kosty Runjaicia wykryto 30 osób z SARS-CoV-2, 21 z nich to piłkarze! Co dalej z rozgrywkami PKO Ekstraklasy? Czy rozgrywki zostaną zawieszone?

Bardzo złe wieści dla polskich kibiców piłki nożnej! Po wykryciu kilku przypadków SARS-CoV-2 w Pogoni Szczecin przeprowadzono kompleksowe badania. Wyniki okazały się przerażające. Jak informuje TVP Sport, wykryto aż 30 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 21 wśród piłkarzy.

To może postawić pod znakiem zapytanie rozegranie nadchodzących kolejek PKO Ekstraklasy. Na razie nie ma decyzji w tej sprawie. Z pewnością nikt nie podejmie pochopnej decyzji! Wcześniej COVID-19 wykryto chociażby w Śląsku Wrocław, a także Wiśle Kraków.

Koronawirus OSTRO zaatakował Śląsk Wrocław! Aż CZTERECH zarażonych!

W niedzielę Pogoń Szczecin miała grać z Lechem Poznań. Mecz został jednak przełożony. Nie z powodu epidemii koronawirusa w ekipie "Portowców", a przez awans "Kolejorza" do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Ta sama sytuacja ma miejsce ze spotkaniem Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław.

- Trudna sytuacja, w której znalazł się klub, ma miejsce pomimo stosowania się do zaleceń komisji medycznej, a także wdrażania własnych działań profilaktycznych, jak dodatkowe serie badań dla pracowników, specjalne zasady bezpieczeństwa w budynku klubowym, czy powrót zdecydowanej większości kadr administracyjnych do trybu pracy zdalnej - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Pogoni Szczecin.

Po czterech meczach Pogoń Szczecin zajmuje siódme miejsce w tabeli z czterema punktami na koncie. Liderem pozostaje Górnik Zabrze, który ma trzy punkty przewagi nad Rakowem Częstochowa.

Najnowsze